• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-3991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

جمع‌آوری زباله سه روستا در خرم‌دره به صورت مکانیزه


بخشدار مرکزی خرم‌دره گفت: زباله‌ها در سه روستای شهرستان خرم‌دره به صورت مکانیزه جمع‌آوری می‌شود.

 

عباس قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان ، با بیان اینکه در استان زنجان بیش از 900 روستا وجود دارد، تصریح کرد: از این تعداد 16 روستا متعلق به شهرستان خرم‌دره است.

 

وی با بیان اینکه جمع‌آوری پسماند و زباله از امور مهمی است که برای تامین بهداشت روستاها باید به صورت جدی به آن توجه شود، اظهار کرد: در حال حاضر در سه روستای قلعه حسینیه، سوکهریز و رحمت‌آباد خرم‌دره زباله‌ها به صورت مکانیزه جمع‌آوری می‌شود.

 

این مسئول با بیان اینکه تمهیدات لازم برای مکانیزه کردن سیستم جمع‌آوری زباله در روستای شویر نیز اندیشیده شده است، یادآور شد: با تحویل نیسان خریداری شده این روستا نیز به جمع سه روستای دیگر شهرستان که زباله‌های آن به صورت مکانیزه جمع‌آوری می‌شود اضافه خواهد شد که امیدواریم تا پایان سال روستای نصیرآباد نیز به این روستاها اضافه شود.

 

قاسمی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر زباله‌های قلعه حسینیه به جایگاه شهرداری خرم‌دره منتقل می‌شود، تصریح کرد: از آنجایی که روستای رحمت‌آباد فاقد حتی یک متر زمین منابع‌طبیعی است، زباله‌های این روستا در جایگاه سوکهریز که به صورت فنس‌کشی است، دفع می‌شود.

 

وی با بیان اینکه عدم جمع‌آوری و دفع بهداشتی زباله، از عوامل اصلی شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام است، تصریح کرد: جمع‌آوری صحیح زباله یکی از راه‌های پیشگیری از این بیماری‌ها است.

 

این مسئول با اشاره به مزایای جمع‌آوری و حمل زباله به روش مکانیزه، خاطرنشان کرد: این شیوه جمع‌آوری دارای مزایایی بوده که مهم‌ترین آن افزایش سطح بهداشت در مناطق است و یکی از روش‌های توسعه و پیشرفت روستاها نیز محسوب می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: