• چهارشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-4191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فضای مجازی؛ چالشی در برابر نهادینه شدن فرهنگ کتاب‌خوانی


مدیر کتابخانه‌های عمومی شهرستان ابهر گفت: فضای مجازی چالشی در برابر نهادینه شدن فرهنگ کتاب‌خوانی به‌ویژه برای کودکان و نوجوانان است.

 

عبدالحسین بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان اظهار کرد: در حال حاضر 170 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی شهرستان ابهر وجود دارد که بر حسب تعداد جمعیت شهرستان، سرانه کتاب در ابهر 1.2 جلد است.

 

وی با اشاره به اینکه 10 هزار و 200 نفر به عنوان اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی در ابهر هستند، افزود: این تعداد 7 درصد جمعیت ابهر را شامل می‌شود و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش عضو در سطح شهرستان را شاهد بودیم.

 

بختیاری با بیان اینکه چهارهزار مترمربع زیربنای کتابخانه‌های عمومی در شهرستان ابهر است، تصریح کرد: به ازای هر 100 نفر، 3 مترمربع فضای کتابخانه‌ای در ابهر و در 12 کتابخانه شامل 6 کتابخانه شهری و 6 کتابخانه روستایی وجود دارد.

 

مدیر کتابخانه‌های عمومی شهرستان ابهر گفت: مهم‌ترین نیاز شهرستان ابهر، احداث کتابخانه مرکزی بود که امسال و در کمیته برنامه‌ریزی، بودجه اولیه آن با اعتبار یک میلیارد و 300 میلیون تومان مصوب شد.

 

بختیاری با اشاره به اینکه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی برای نهادینه شدن نیاز به مجوعه عواملی از جمله خانواده، نظام آموزشی، تبلیغات رسانه‌ای و در سهل‌الوصول بودن کتاب‌های مورد نیاز دارد، خاطرنشان کرد: حضور در دنیای مجازی به‌ویژه برای کودکان و نوجوانان یکی از موارد تهدیدکننده برای دوری از مطالعه کتاب و فضای کتاب‌خانه‌ها است که باید مورد توجه جدی به ویژه از سوی والدین قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: