• پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-4591-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

حاجی سیران؛ روستایی نام آشنا برای زنجانی‌ها


روستای حاجی سیران به دلیل برخورداری از پتانسیل خوب در زمینه گردشگری مذهبی، نامی آشنا برای زنجانی‌ها است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شاید نام روستای حاجی سیران برای مردم زنجان نامی آشنا باشد، حاجی سیران در ۷۰ کیلومتری شهرستان زنجان و در بخش قره‌پشتلو پایین قرار گرفته است.

 

وجود حرم امام‌زاده محمدبن ابراهیم در روستای حاجی سیران موجب شده تا در ایام سال شاهد حضور زائران از این حرم باشیم در نتیجه مردم استان این روستا را به دلیل استقرار همین امامزاده به‌خوبی می‌شناسند.

 

متاسفانه موضوعی که درباره این روستا می‌توان بدان اشاره کرد، نبود زیرساخت‌های مناسب جهت اسکان مسافران و گردشگران مذهبی است و این در حالی‌ است که اگر در رفع مشکلات رفاهی و رسیدگی به امور ساخت و تعمیر روستا مشارکت شود حاجی سیران از جمله مناطق مهم در حوزه گردشگری قرار خواهد گرفت و در این مسیر از حضور پررنگ‌تری برخوردار خواهد شد.

 

حسین عباسی یکی از قدیمی‌های روستای حاجی سیران است به تاریخچه و تحولاتی که روستا و حرم محمدبن ابراهیم (ع) با آن مواجه بوده اشاره می‌کند.

 

به گفته عباسی در زمان حیاتش شاهد ساخت و ساز سه دوره در حرم حضرت محمدبن ابراهیم (ع) بوده که مرحله سوم در حال حاضر توسط سپاه ناحیه شهرستان در حال توسعه و تجهیز است که این کار با مشارکت اداره‌کل میراث فرهنگی انجام می‌گیرد.

 

وی به مشکلات روستا اشاره کرد و گفت: روستای حاجی سیران بالغ بر ۴۵۰ نفر جمعیت دارد که متاسفانه به دلیل فراهم نبودن امکانات و اشتغال، بیشتر اهالی به‌خصوص جوانان روستا را ترک کرده و در سایر استان‌ها مشغول به کار هستند.

 

عباسی خاطرنشان کرد: حاجی سیران از پتانسیل بسیار خوبی در بخش گردشکری برخوردار است ولی لازمه این اقدام توجه مسئولان به این روستا را دارد به‌خصوص در بحث آب شرب روستا که به‌صورت لوله‌کشی است ولی مقدار آن کم است در نتیجه اهالی آب مصرفی خود را از چشمه روستا تامین کرده که بر اساس گزارش بهداشت، این آب از بهداشت کامل برخوردار نیست و فرسوده بودن پل این روستا که مسیر منتهی به سایر روستاهای اطراف و مزارع و باغات این روستا است به دلیل فرسودگی هر آن شاهد حادثه‌ای در این نقطه خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: