• پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-2385-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان:

مشارکت عموم دستگاه‌ها در سازندگی، امری مهم است


فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان گفت: حق مردم محرومیت نیست در نتیجه برای حل این مشکلات لازم است عموم دستگاه‌ها مشارکت سازنده‌ای داشته باشند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ‌ابوالفضل طهماسبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اردوهای جهادی از چندی پیش فعالیت خود را برای حضور گسترده دانشجویان و طلاب در کشور آغاز کردند که در شهرستان زنجان نیز شاهد حضور پرتلاش جهادگران هستیم.

 

وی افزود: در حال حاضر بالغ بر ۵۰ جهادگر جهت خدمت‌رسانی در بخش منطقه قره‌پشتلو پایین مستقر شده‌اند که شامل دانشجویان‌ طلاب از شهرستان زنجان و ۱۷ استان از سراسر کشور به‌مدت بیش از ۱۰ روز در این منطقه حضور دارند.

 

وی افزود: در حال حاضر گروه‌های جهادی در دو روستای حاجی سیران و بیرون‌ده از لحاظ رسیدگی به بخش عمرانی، بهینه‌سازی، ساخت غسال‌خانه و پل‌سازی مشغول فعالیت هستند.

 

طهماسبی تصریح کرد: این دو روستا به دلیل قرار داشتن محل تدفین چهار امامزاده از جایگاه مهم گردشگری مذهبی برخوردار بوده در نتیجه جهادگران در قالب دو گروه تقسیم و در این دو روستا جهت بهسازی و توسعه امامزاده مشغول فعالیت هستند.

 

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان زنجان یادآور شد: برگزاری برنامه فرهنگی، یادواره شهدا، زیباسازی مدرسه‌ای در روستای ورمرزیار، ساخت پل بین‌راهی در روستاهای بیرون‌ده و بیرام‌بیگ از جمله اقداماتی است که در حال انجام است.

 

طهماسبی افزود: اردوهای جهادی مصداق بارز آتش به اختیار است که چندی پیش مقام معظم رهبری بدان اشاره کردند که این فعالیت‌ها در جهت محرومیت‌زدایی با حضور بسیجیان انجام می‌گیرد.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از اردوهای جهادی از سوی علاقه‌مندان به فعالیت‌های جهادی برخوردار است، به ‌طوری‌ که بخشی از این اردوها در صف انتظار در جهت اعزام قرار دارند.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: فعالیتی که همزمان در شهرستان در حال انجام است می‌توان به حضور جهادگران در نیک‌پی، اندآباد، حصار مشمپا جهت برگزاری برنامه‌های فرهنگی، عمرانی، اقتصاد مقاومتی و آموزش مهارت با مشارکت مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان اشاره کرد.

 

این مسئول یادآور شد: در اسفندماه پارسال شاهد تشکیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی در زنجان بودیم که این قرارگاه در حمایت و انجام ۲۰ پروژه به‌خصوص در امر آب‌رسانی فعالیت خود را در روستاهای شهرستان انجام خواهد داد.

 

وی در ادامه به سایر بخش‌های فعالیتی قرارگاه سازندگی پیشرفت و آبادانی در زنجان اشاره کرد و گفت: این قرارگاه در سایر عرصه‌ها از جمله، فرهنگی، ساخت پل در روستای بهرام‌بیگ، انجام کارهای زیرساختی در حوزه سلامت و تغذیه، کمک به اشتغال پایدار روستاییان جهت پیشگیری از مهاجرت روستایبان و غیره فعال خواهد بود.

 

طهماسبی افزود: در امر سازندگی و توجه به این بخش از موضوع جلسات مختلفی با مسئولان استانی برگزار شده که حمایت لازم و کافی را با این موضوع داشته باشند؛ چراکه اگر در امر عمران و آبادنی کشورمان همدل و همزبان نباشیم به موفقیت دست نخواهیم یافت.

 

وی خاطرنشان کرد: طبق گزارش وزارت کشور در امر شناسایی مناطق محروم در استان و در شهرستان زنجان و در بخش قره‌پشتلوی پایین با محرومیت مواجه است که باید در رفع این محرومیت تلاش ویژه‌ای صورت گیرد، زیرا محرومیت حق مردم کشورمان نیست و همه مردم باید از امکانات عادلانه برخوردار باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: