• جمعه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-5584-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

کاهش 40 درصدی تولید جو در استان زنجان


مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، از برداشت 45 هزار و 136 تن جو در استان خبر داد و گفت: امسال تولید جو در استان 40 درصد کاهش یافته است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین عامری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال 20 هزار هکتار از اراضی زراعی استان زنجان به جو دیم و 8720 هکتار به جو آبی اختصاص داده شده است، اظهار کرد: متاسفانه امسال 70 درصد از مزارع جو دیم و 50 درصد از مزارع جو آبی در استان زنجان دچار خسارت سرمازدگی شده است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه خسارت سرمازدگی در مزارع جو بین 20 تا 50 درصد متغیر بوده است، ادامه داد: سرمازدگی و شرایط اقلیمی امسال متوسط عملکرد جو دیم در استان زنجان را به 600 کیلوگرم در هکتار و متوسط عملکرد جو آبی را به 3800 کیلوگرم کاهش داد. در حالی که سال گذشته متوسط عملکرد جو دیم در استان یک تن و جو آبی 4 تن و 200 کیلوگرم در هر هکتار بود.

 

وی با اشاره به برداشت 12 هزار تن جو دیم و 33 هزار و 136 تن جو آبی طی امسال، تصریح کرد: «آبیدر»، «سهند»، «ماکویی» و «بهمن» ارقام مورد کشت جو در استان هستند و امسال در مجموع 45 هزار و 136 تن جو برداشت می‌شود.

 

عامری افزود: جو رقم «جلگه» از ارقام با نیاز آبی پایین و عملکرد بالا است که از سال زراعی آینده به صورت آبی در استان کشت خواهد شد. تولید جو استان زنجان امسال نسبت به سال گذشته کاهش 40 درصدی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: