• جمعه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-3087-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

بی‌قرارانی که با شهادت قرار گرفتند


شهدا انسان‌هایی که پای ماندن در این دنیا را نداشتند، در نتیجه بی‌قرارانی بودند که با شهادت قرار گرفتند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین باقری در سال ۱۳۴۱ در زنجان و در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. دوران تحصیل ابتدایی خود را در دبستان دولتی خاقانی زنجان و دوره راهنمایی را در مدرسه انوری به پایان رساند.

 

از خصوصیات بارز حسین، داشتن روحیه کنجکاوی و علاقه‌مندی برای پی بردن و ریشه‌یابی مسائل در حال و گذشته بود و این علاقه باعث شده بود که اوقات مطالعاتی‌ا‌ش بیشتر صرف مطالعات و شرح زندگانی ائمه‌اطهار (ع) و امام خمینی (ره) بود و آشنایی وی با تفکرات آیت‌الله مطهری و آیت‌الله دکتر بهشتی شود که در ادامه این اقدمات موجب شد تا گامی مؤثر در روند فعالیت‌های سیاسی و مذهبی داشته باشد.

 

حسین در دوران ابتدایی به مسجد محله خودشان می‌رفت و در نمازهای جماعت شرکت می‌کرد و سایر دوستانش را نیز به این کار سفارش می‌کرد که در ادامه نیز این دوستان هم‌پای حسین در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشتند. شهید حسین باقری در دوران انقلاب و پس از آن تا آخر سال ۱۳۶۰ با برادران مسجد امیرالمؤمنین (ع) محله خودش به عنوان بسیجی شب و روز فعالیت می‌کرد و در سال ۱۳۶۱ به عضو سپاه پاسداران زنجان مشغول شد و در اوایل همین سال به مناطق غرب بعد از آموزش عزیمت و چند ماهی در آنجا ماند و بعد در سال ۶۲ به جنوب عزیمت کرد.

 

نزدیکی‌های عملیات خیبر بود که چند روزی را به مرخصی آمد و پس از بازگشت در عملیات خیبر حضور پیدا کرد که در این عملیات مجروح و در بیمارستان امداد و درمان خراسان بستری شد.

 

اوایل سال ۶۳ به مدت چند ماه به جبهه جنوب عزیمت کرد و بعد از آمدن حسین از جبهه با توجه به اصرار پدر و مادرش مبنی بر ازدواجش بالاخره وی در دی‌ماه نامزد شد، مهیای ازدواج بود که گفت مدتی را باید در منطقه جنوب حضور داشته باشد که با شرکت در عملیات بدر به درجه شهادت نایل آمد و به جمع شهدای اسلام پیوست و پیکر مطهر شهید حسین باقری در سال ۱۳۷۴ بعد از چند سال انتظار به آغوش خانوده بازگشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: