• جمعه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-2685-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه قیدار:

خبرنگاران نقش حیاتی در عصر اطلاعات دارند


امام جمعه قیدار گفت: نقش خبرنگار در این عصر و روزگار که از آن به عصر اطلاعات و فناوری تعبیر می‌شود، به عنوان ابزار اطلاع‌رسانی، نقشی حیاتی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه قیدار با اشاره به 17 مردادماه، روز خبرنگار، افزود: خبرنگاری یعنی فریاد بلند انسان‌های بی‌صدا و مظلومی است که در زیر چکمه‌های ظالمان صدای‌شان به جایی نمی‌رسد. خبرنگاری یعنی رسوا کردن غوغاسالاران مستبد و مستکبر دنیا. خبرنگاری یعنی حضور شجاعانه در وسط میدان جنگ نرم.

 

وی تصریح کرد: خبرنگاران، رسانه‏ها و هنرمندان نباید نسبت به مواضع انقلاب اسلامى دچار جاماندگى شوند. باید انقلابی باشند و نسبت به مسائل و اصول انقلاب حساس باشند و خط قرمزشان اصول مکتب امام و مقام معظم رهبری باشد.

 

خطیب نمازجمعه قیدار با اشاره به برگزاری مراسم تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری، اظهار کرد: مراسم تنفیذ یک مراسم تشریفاتی برای آغاز ریاست‌جمهوری نیست، یکی از مراسم اساسی است که در آن مراسم با امضاى حكم ریاست‌جمهورى توسط رهبرى معظم انقلاب، رسماً اعتبار و مشروعیت پیدا مى‏كند. یعنی زمانی رأى مردم پس از انتخابات نافذ می‌شود که به تایید و امضاى رهبرى عزیز انقلاب اسلامى برسد و تا وى رأى مردم را تأیید و حكم ریاست‌جمهورى را امضا نفرمایند، طبق قانون، ریاس‌جمهورى هیچ صلاحیت و اعتبارى نخواهد داشت.

 

موسوی یادآور شد: معنای این تنفذیذ و تایید این است که رییس‌جمهور در مدت چهار ساله، همه مواضع و جهت‏گیرى‏ها و برنامه‌های خود و دولت را باید با محوریت منویات و هدایت‌هاى راهبردى رهبر فرزانه انقلاب تنظیم کند و طبق تعبیر امام خمینى (ره) تا زمانى رئیس‌جمهورى مورد تأیید و در نهایت مشروعیت دارد كه در مسیر اسلام و ارزش‌هاى انقلاب قرار داشته باشد و الا تنفیذ برداشته مى‏شود.

 

وی با اشاره به تصویب طرح تحریم‌های جدید در کنگره آمریکا، افزود: سرانجام كنگره آمریكا طرح تحریم‏هاى جدید علیه جمهورى اسلامى ایران با نام «قانون مقابله با اقدامات ثبات‏زداى ایران - ۲۰۱۷» را تصویب کرد که به استناد این قانون، هر شخص حقیقى و حقوقى، نهادها، سازمان‏ها و شركت‌هایى كه در توسعه برنامه موشكى ایران مشاركت داشته باشند، مورد تحریم قرار مى‏گیرند. آمریكایى‏ها از طریق این تحریم‏ها به دنبال ایجاد اختلافات داخلى هستند و می‌خواهند دوقطبى‏هاى كاذب در داخل و بین مردم و سپاه شکاف ایجاد کنند.

 

امام جمعه قیدار یادآور شد: در این شرایط بسیار حساس كه دشمن، امنیت و عوامل اقتدار ملت ایران را نشانه رفته، شخصیت‏هاى حقیقى و حقوقى كشورى و لشكرى و رسانه‏هاى كشور به‏ویژه نخبگان و خواص باید اولا درک درست از نقشه‏هاى شیطانى آمریكا داشته باشند و ثانیا هوشمندانه با این توطئه‏ها و فتنه‏انگیزى‏ها مقابله کنند و همه تلاش کنند زمینه‏هاى وحدت، همدلى و انسجام بیش از گذشته در كشور ایجاد شود.

 

موسوی ادامه داد: باید همه تلاش کنند از شرایط تحریم‌هاى جدید به‏عنوان یک فرصت براى تحكیم اقتصاد داخلى و تقویت اقتدار ملى استفاده کنند که مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ فرمودند: اگرچه تحریم‌ها مشکلاتی را به وجود آورد اما موجب شد توجه ما به ظرفیت‌ها و توانایی‌های داخلی معطوف شود و از آن‌ها استفاده کنیم و به همین علت امروز به‌رغم خواست دشمن، ایران به مراتب قوی‌تر و مقتدرتر از سال‌های اول انقلاب است.

 

وی همچنین با اشاره به ولادت با سعادت امام رضا (ع)، خاطرنشان کرد: آنچه که امروز ما را در مقابل تهاجم نرم و نفوذ دشمن در این موقعیت حساس بیمه می‌کند، شناخت نوع زندگى و سبك رفتار اجتماعى ائمه‌اطهار (ع) و چگونگى موضع‏گیرهای اجتماعى و سیاسى آن‌ها در برابر حوادث اجتماعى است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: