• جمعه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-4891-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد:

ضرورت جلب رضایت محلی و اجتماعی مردم مناطق


استاندار زنجان تاکید کرد: جلب رضایت محلی و اجتماعی مردم مناطق، ضروری است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در انتهای سفر یک‌روزه خود به شهرستان ماه‌نشان، پس از بازدید از معدن زیرزمینی سرب و روی انگوران، با اشاره به میزان محدود درآمدهای استان در قبال هزینه‌های جاری، عمرانی و پرداخت یارانه‌ها، تصریح کرد: سزاوار نیست حتی کوچک‌ترین واحدهای اقتصادی در کوچه‌های باریک شهرهای استان در تامین و وصول مالیات مشارکت کنند ولی واحد اقتصادی بزرگی همچون سرب و روی انگوران که نزدیک ۴۰ سال است از معادن استان برداشت می‌کند برای وصول مالیات سهمی در تامین درآمدهای استان نداشته باشد.

 

وی با بیان اینکه درآمدها و منافع کلی ناشی از استخراج معادن و نفت به همه مردم کشور تعلق دارد و نباید نگاه منطقه‌ای، محلی و انحصاری در این حوزه داشت، افزود: با این حال نباید جلب رضایت محلی و اجتماعی مردم مناطق مورد غفلت واقع شود.

 

این مسئول به بیان برخی از انتظارات مردم استان از صنعت و بهره‌برداران سرب و روی انگوران پرداخت و گفت: مردم استان که سال‌ها صنعت سرب و روی را در مناطق خود می‌بینند انتظاراتی دارند که به دلیل برآورده نشدن این مطالبات به‌حق، خاطره خوش و دیدگاه روشنی به این صنعت ندارند.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان، راه‌اندازی مجتمع‌های فرهنگی و انجام اقدامات عمرانی و اجتماعی با انتفاع عمومی را از جمله مطالبات استان از صنعت‌گران به ویژه صنعت سرب و روی برشمرد و اظهار کرد: چنانچه توقعات و انتظارات عمومی برآورده نشود آزردگی و دلخوری مردم افزایش خواهد یافت.

 

استاندار زنجان با اشاره به میزان درآمدهای استان که طی سال گذشته ۶۷۵ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود، انتقال حساب‌های مالیاتی معدن سرب و روی از سایر استان‌های کشور به زنجان را حداقل انتظار مردم استان عنوان کرد و گفت: معدن سرب و روی انگوران باید در تامین بخشی از درآمدهای قانونی استان سهیم باشد.

 

درویش‌امیری همچنین به تقسیط ها و بخشودگی‌های مالیاتی معادل ۵۶ میلیارد تومان طی سال گذشته در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اشاره کرد و وعده داد: در صورت انتقال حساب‌های مالیاتی معدن سرب و روی به زنجان، ضمن تامین سوخت مورد نیاز این صنعت در زنجان، حمایت‌های مالیاتی ویژه‌ای از صاحبان صنایع سرب و روی انجام خواهد شد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان در ادامه سخنان خود به مزیت‌های استقرار صنعت سرب و روی در استان و نقش این معدن در توسعه استان اشاره و تصریح کرد: سرمایه‌گذاری و استقرار این صنعت در زنجان تراز اقتصادی و تجاری، میزان اشتغالزایی و صادرات استان را افزایش داده است.

 

استاندار زنجان یادآور شد: با سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی چشم‌گیر صنایعی نظیر سرب و روی، استان زنجان با تک‌رقمی شدن نرخ بیکاری، یکی از چهار استان کشور در پایین بودن این نرخ است.

 

وی به نیاز روزافزون بشر جهت استفاده از منابع‌طبیعی در راستای تولید و صنعت اشاره کرد و گفت: علم و دانش زندگی بشر را تغییر داده و انسان امروز به منظور تامین نیازهای خود به منابع‌طبیعی زیرزمینی هجوم برده و به مطالعه، استخراج معادن و تولید می‌پردازد.

 

درویش‌امیری خاطرنشان کرد: اگر چه دست‌یابی و استخراج معادن سرب، روی، آهن و طلا از نیازهای ضروری کشور است ولی نمی‌توان این نیازها را به هر قیمتی و به بهای آسیب رساندن به منابع‌طبیعی تامین کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: