• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-5884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

اقتصادی‌ترین پروژه‌ها به بخش خصوصی واگذار می‌شود


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: سعی می‌شود امسال اقتصادی‌ترین پروژه‌ها به بخش خصوصی واگذار شود.

 

شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با وجود اینکه بودجه امسال نسبت به سال قبل ۱۲۰ درصد افزایش داشته و این میزان افزایش، قابل توجه و خوب است ولی کفاف به پایان رساندن پروژه‌های نیمه‌تمام استان را نمی‌کند.

 

این مسئول ادامه داد: در استان پروژه‌هایی وجود دارد که مدت زمان زیادی از آغاز آن‌ها گذشته است و این مشمولیت گذر زمان، خود مشکلاتی را برای به پایان رسیدن پروژه‌ها ایجاد می‌کند.

 

وی افزود: قریب به ۵ تا ۱۰ سال نیاز است که پروژه‌های نیمه‌تمام ما به پایان برسد به همین دلیل ناچاریم که از روش‌های دیگر تامین مالی استفاده کنیم.

 

طهماسبی با اشاره به توزیع اوراق قرضه و اسناد به عنوان جایگزین برای منابع اعتباری نقدی، خاطرنشان کرد: این روش که سال گذشته توسط دولت به انجام رسید، تکنیک خوبی بوده و در سایر کشورهای پیشرفته نیز اجرا شده است و اجرای این روش سبب می‌شود که دولت بتواند پردازش خوبی برای تنظیم بازار داشته باشد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، توزیع اوراق قرضه و اسناد را راهکاری برای کنترل تورم دانست و یادآور شد: توزیع اوراق قرضه می‌تواند علاوه ‌بر ایجاد چرخش اقتصادی در کشور سبب شود که پول به صورتی که تورم ایجاد کند، در دست مردم نباشد و برنامه‌ها و پروژه‌ها بتوانند پیشرفت و توسعه پیداکنند.

 

وی تصریح کرد: دولت بر این محور کار می‌کند که از طریق ماده ۲۷ پروژه‌های خود را به بخش خصوصی واگذار کند ولی متاسفانه پروژه‌هایی که در سال گذشته در استان داشتیم، پروژه‌هایی نبودند که برای مردم، پذیرش لازم را داشته باشند و اقتصادی باشد تا سرمایه‌گذاران بر روی آن سرمایه‌گذاری کنند.

 

طهماسبی تاکید کرد: در تلاش هستیم تا در استان اقتصادی‌ترین پروژه‌های جدیدی که در شرف آغاز است به بخش خصوصی واگذار شود ولی با وجود اینکه این واگذاری‌ها چندین بار اعلام شده ولی متاسفانه کسی برای سرمایه‌گذاری و بهره‌برداری از این پروژه‌ها داوطلب نشده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: