• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-12214-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان:

دولت، سمن‌ها را یار خود می‌داند


معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان تاکید کرد: دولت سمن‌ها را رقیب خود نمی‌داند و معتقد است که سمن‌ها در پیشبرد اهداف، یار دولت هستند.

 

احمد شیرودمیرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که دولت آماده است تا در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی از حضور جوانان استفاده کند، اظهار کرد: خوشبختانه دولت در پی آن است که انجام برخی امور را به جوانان محول کند. این در حالی است که اداره‌کل ورزش و جوانان دخالت و نظارت مستقیمی در اداره خانه جوانان اعمال نمی‌کند و این خود جوانان هستند که با فکر و ابتکار خود به فعالیت می‌پردازند.

 

این مسئول ادامه داد: سمن‌های جوانان استان زنجان، در راستای علمی کردن فعالیت‌های خود، ارتباطات خوبی با ادارات و سازمان‌های مختلف از جمله دانشگاه‌ها، مجموعه‌های هنری، علمی و ورزشی برقرار کرده‌اند و می‌توانند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، به ویژه کاهش شیوع اعتیاد میان جوانان نقش مؤثری ایفا کنند.

 

وی افزود: دو هدف اصلی خانه جوانان، غنی‌سازی اوقات فراغت و ارتقای مهارت‌های اجتماعی این قشر است. در همین راستا، کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی هنری و علمی مختلف، مشاوره‌های پیش از ازدواج و برنامه‌های فرهنگی و تربیتی متنوعی در خانه جوانان زنجان برگزار می‌شود تا جوانان برای ازدواج، اشتغال و حضور در جامعه آماده شوند.

 

شیرودمیرزایی با بیان این‌که انجام فعالیت‌های هنری و فرهنگی تاثیر به‌سزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد، خاطرنشان کرد: سمن‌ها با مشارکت‌طلبی از جامعه هدف، باعث افزایش تعلق خاطر مردم نسبت به مسائل خود می‌شوند. آن‌ها با هم‌فکری مردم، مسائل موجود در حیطه فعالیت خود را بررسی کرده، دیدگاه‌ها، پیشنهادها و انتقادات مردم را به ارگان‌های دولتی انتقال می‌دهند و از طرفی اطلاعات و امکانات موجود دولتی نیز می‌تواند منابع مناسبی برای برنامه‌ریزی‌های آتی آن‌ها باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: