• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-3187-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

با جدیت به فرهنگ نگریسته شود


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: فرهنگ یکی از مهم‌ترین موضوعات جامعه و مقام معظم رهبری محسوب می‌شود که باید با جدیت بدان نگریسته شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی پیش از ظهر امروز در سومین دوره تکمیلی پیوست‌نگاری فرهنگی ویژه اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان برگزار شد، اظهار کرد: پیوست‌نگاری و توجه به مقوله فرهنگ‌ یکی از مطالبات اساسی مقام معظم رهبری است و در این ارتباط کارها و برنامه‌های اساسی باید متناسب با انقلاب فرهنگی انجام شود.

 

وی افزود: آموزه‌های دینی ما در زمینه علمی چیزی فروگذار نکرده است و مبارزه با جهل را یکی از مهم‌ترین مسئله در پنج آیه به پیامبر ابلاغ شده است، پس باید عنوان کرد که وابسته شدن به غرب به‌ خصوص در مقوله علمی مناسب نیست که این اقدام از سوی دین نیز نهی شده است.

 

آیت‌الله خاتمی در ادامه خاطرنشان کرد: موضوع پیوست‌نگاری را مقام معظم رهبری چندین سال پیش مطرح کردند که تاکنون باید از خروجی برخوردار بود. افرادی که از توان بالایی برخوردار هستند باید وارد عرصه شوند و در ارتباط با رشته‌های مختلف و اولویت‌دار نقش‌آفرینی کنند و توجه داشته باشند که اگر مباحث علمی، کوچه بازاری شود، علم پیشرفت نخواهد کرد و باید انتقادات در محفل علمی صورت گیرد تا مشکلاتش حل شود.‌

 

در ادامه این نشست، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان نیز اظهار کرد: در این دوره ۲۲۰ استاد از خارج از استان و ۷۰ استاد از داخل استان در مجموع ۳۰۰ استاد به مدت پنج روز به میزبانی این دانشگاه برگزار می‌شود.

 

یدالله رجایی افزود: دانشگاه آزاد‌ اسلامی واحد زنجان، افتخار میزبانی از بسیج اساتید در مجموعه خود را دارد. این کانون منشا تحولات فرهنگی زیادی در عرصه علمی و پژوهشی استان و کشور شده است.

 

این مسئول در ادامه تصریح کرد: بسیج اساتید دانشگاه آزاد استان یک سال به عنوان کانون برجسته در جشنواره مالک‌اشتر برگزیده شد و دو سال متوالی در بین دانشگاه‌های استان مقام نخست از منظر اقدامات فرهنگی، علمی و پژوهشی را کسب کرده و بیش از ۲۰۰ هیئت علمی بسیجی را در خود جذب کند و ۷۰ حلقه صالحین علمی اساتید را در خود جای داده که در عرصه‌های مختلف حضور جدی داشته‌اند.

 

رجایی یادآور شد: این کانون برگزاری یادآوره شهید مجید شهریاری از دانشمندان بزرگ هسته‌ای کشور که افتخار استان است و نیز میزبان اولین جشنواره حلقه‌های علمی کشور را به میزبانی استان در کارنامه کاری خود دارد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان به اهمیت پیوست‌نگاری فرهنگی اشاره کرد و افزود: در کشور ما یک بودجه بسیار محدودی داریم که از منابع مختلف تامین می‌شود که باید این منابع محدود در جاهای بسیار اثرگذار فرهنگی و اقتصادی تحقق یابد و همه این طرح‌های انجام شده هزینه فرصت‌های از بین رفته است.

 

رجایی یادآور شد: باید همه اثرات طرح‌های فرهنگی و اقتصادی بر روی مردم مورد ارزیابی دقیق و کارشناسی قرار گیرد که در این مسیر باید اولویت‌بندی صورت گیرد.

 

وی خاطرنشان کرد: در اجرای هر طرحی ابتدا باید نیاز‌سنجی از جامعه صورت گیرد که این نیازسنجی باید با اولویت‌بندی نیاز کشور همگام باشد و در دو بعد علمی ـ فرهنگی و پژوهشی و دوم نیازمندی‌های مادی مورد ارزیابی قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: