• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-12814-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

بهره‌مندی 17 هزار سالمند نیازمند زنجانی از خدمات کمیته امداد


مدیر‌کل کمیته امداد استان زنجان گفت: 17هزار سالمند نیازمند زنجانی از خدمات کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هدایت صفری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تلاش کمیته امداد ارائه خدمات موثر به سالمندان تحت حمایت و تکریم آن‌ها به منظور احیا و ارتقای عزت نفس و کرامت انسانی این گروه از جامعه هدف است؛ در واقع تلاش می‌کنیم تا با فعالیت اثربخش در حوزه رسیدگی به خانواده‌های نیازمند، ذائقه دهک‌های پایین جامعه را شیرین‌تر کنیم. علاوه بر این کارکردهای کمیته امداد در حوزه فقرزدایی موجب امیدآفرینی در اقشار محروم جامعه می‌شود.

 

این مسئول، رسالت اصلی کمیته امداد را رفع فقر و محرومیت از خانواده‌های نیازمند عنوان کرد و ادامه داد: مأموریت کمیته امداد رفع مشکلات و تنگناهای موجود در خانواده‌های نیازمند و ترویج سنت حسنه انفاق، احسان و نیکوکاری در جامعه به‌ منظور کمک به خانواده‌های نیازمند است. در حال حاضر نیز 22 هزار و 500 خانواده با جمعیت 39 هزار نفر از خدمات کمیته امداد استان زنجان در بخش‌های مختلف بهره‌مند هستند.

 

وی افزود: کمیته امداد استان زنجان به 17 هزار سالمند، 13 هزار زن سرپرست خانوار، بیش از 3000 یتیم و فرزند محسنین، 3700 دانش‌آموز و دانشجوی مستعد نیازمند، 768 بیمار خاص صعب‌العلاج و سرطانی در بخش‌های مختلف با استفاده از کمک خیران خدمت‌رسانی می‌کند.

 

صفری، رویکرد این نهاد در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف را، فراهم کردن بسترهای لازم برای اشتغال خانواده‌های تحت حمایت و توانمندسازی جامعه هدف عنوان و بیان کرد: با ایجاد اشتغال و بسترسازی برای تأمین معاش خانواده‌های نیازمند سالانه 10 درصد از جامعه هدف توانمند شده و از بدنه حمایتی کمیته امداد خارج می‌شوند.

 

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در ادامه از ارائه خدمات فرهنگی با هدف ارتقای سطح دینی و معنوی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد خبر داد و افزود: اعزام مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به سفرهای زیارتی مشهد مقدس و عتبات عالیات با هدف ایجاد نشاط معنوی در جامعه هدف و تعمیق باورهای دینی در آن‌ها از برنامه‌های مهم این نهاد در حوزه فرهنگی است.

 

وی با اشاره به این‌که اقدامات کمیته امداد در حوزه فرهنگی زمینه‌سازی برای تقویت سطح باورهای دینی، اعتقادی و پرورشی خانواده‌های تحت حمایت است، گفت: با اعزام مددجویان به سفرهای زیارتی مشهد مقدس و عتبات عالیات زمینه لازم برای رشد آگاهانه ایمان و تقویت بنیه اعتقادی و تثبیت ارزش‌های اسلامی در جامعه هدف فراهم می‌شود.

 

صفری به اعزام بیش از 3900 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به مشهد مقدس و عتبات عالیات در سال گذشته اشاره کرد و افزود: اعزام مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به این سفرهای زیارتی در قالب گروه‌های مختلف مددجویی به‌ویژه مشهد اولی‌ها، از برنامه‌های مهم کمیته امداد استان زنجان در طول امسال است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی به سالمندان نیازمند و تکریم این گروه از جامعه هدف از اولویت‌های مهم خدمت‌رسانی کمیته امداد به نیازمندان است، اظهار کرد: در تلاش هستیم با ارائه خدمات مؤثر به سالمندان تحت حمایت کمیته امداد عزت‌نفس و کرامت انسانی این گروه از جامعه هدف را احیاء کرده و ارتقاء دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: