• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-5984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان:

حرکت گمرک استان رو به رشد است


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: بر ‌اساس برنامه‌ها و افق‌های پپیش‌بینی شده، حرکت گمرک استان رو به رشد است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فرامرز نیک‌سرشت ظهر امروز در میزگرد تخصصی گمرک، اظهار کرد: انتظار می‌رفت استقبال بیشتری از این برنامه از جانب صاحبان صنایع، شرکت‌های بازرگانی و ... شاهد باشیم که این مهم سبب بهبود روابط بین شرکت‌ها و صادرکنندگان و دیگر حوزه‌ها را با بخش‌های دولتی به خصوص گمرک داشته باشد.

 

این مسئول ادامه داد: سال گذشته، تراز تجاری استان همراه با تراز تجاری کشور مثبت شد و در حال حاضر در جهان کشورهای پیشرفته و یا نیمه‌پیشرفته و در راه توسعه کشورهایی تلقی می‌شود که تراز تجاری مثبتی داشته باشند و این جریان توسعه‌یافتگی جدیدی است که در تئوری و نظریه‌ها ارائه می‌شود.

 

وی افزود: فرآیند تجارت پروسه‌ای است که از ابتدا تا انتهای آن به گمرک متصل است و در بیشترین حذف قانون در بخش تسهیل فضای کسب و کار کشور بوده و این یعنی اینکه باید گمرکی پویا و چابک در استان‌ها و کشور داشته باشیم.

 

نیک‌سرشت خاطرنشان کرد: از دلایلی که گمرک‌ها علاوه ‌بر شهرهای مرزی در شهرهای داخلی‌تر نیز ایجاد شده است که باید فعالیت تجاری در همه استان‌ها تقویت شود تا تراز تجاری مثبت شده و توسعه‌یافتگی در استان‌ها و کشور افزایش یابد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان، یادآور شد: شرط اصلی مدیریت سعه‌صدر است که باید در اجرای امور سرلوحه قرار گیرد و مشکلات پیش آمده با ایجاد نشست‌ها و برگزاری برنامه‌های گفت‌وگو حل شود.

 

وی تصریح کرد: با توجه به اهداف و افق ترسیم شده برای گمرک شاهد آن هستیم که گمرک در مسیر پیشرفت حرکت می‌کند و باید بتواند به همه افرادی که در امر تجارت فعالیت می‌کنند و همه حرفه‌ای نیستند و به امور و قوانین گمرک آگاهی ندارند، مشاوره بدهد و آنان را همراهی کند.

 

نیک‌سرشت با اشاره به سیستمی شدن برخی از عملیات در کشور، اظهار کرد: در رابطه با سیستم‌ها در کشور در ابتدای راه هستیم و هنوز کشور توسط سیستم مدیریت یکپارچه مدیریت نمی‌شود و تا نقطه مطلوب فاصله داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: