• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-13014-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

در راستای راهبری تولید محصول سالم اتفاق افتاد؛

عقد تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی زنجان با مهرانه


تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین جهاددانشگاهی زنجان، نظام مهندسی کشاورزی استان و انجمن خیریه مهرانه برای استفاده از ظرفیت‌های این سه نهاد در راستای راهبری تولید محصول سالم به امضاء رسید.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، تفاهم‌نامه همکاری بین جهاددانشگاهی زنجان، نظام مهندسی کشاورزی استان و انجمین خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان (مهرانه) ظهر امروز با حضور رؤسای طرفین به میزبانی انجمن خیریه مهرانه با هدف استفاده از ظرفیت‌های این سه بخش در راستای راهبری تولید محصول سالم به امضاء رسید.

 

در این جلسه، رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با بیان اینکه تقارن این روز را با روزهایی که منتهی به سالروز تشکیل جهاددانشگاهی (16 مرداد) است به فال نیک می‌گیریم، افزود: خوشبختانه با حضور در این مجموعه دریافتیم که کمتر تیمی در کشور قادر است در حوزه درمانی آن‌هم به صورت خیرخواهانه این‌قدر انرژی صرف کند، که نمونه این فعالیت را امروز در مجموعه مهرانه زنجان به وضوح مشاهده کردیم.

 

مهدی عباسی با بیان اینکه امیدواریم روندی که تا به امروز در مجموعه مهرانه زنجان شاهد بودیم، با همان سرعت و شتاب تداوم داشته باشد، تصریح کرد: فعالیت ارزشمند مهرانه زنجان زمانی دوچندان می‌شود که این مجموعه به بیماران مبتلا به سرطان سراسر کشور به صورت رایگان خدمات ارایه می‌دهد، لذا امیدواریم بتوانیم همکاری‌های تنگاتنگی را با این مجموعه در حوزه‌هایی که توان انجام کار را داریم، داشته باشیم؛ چرا که معتقدیم جهاددانشگاهی زنجان وجه اشتراک زیادی با مهرانه دارد.

 

وی با یادآوری اینکه اگر فعالیتی در مجموعه جهاددانشگاهی زنجان صورت گرفته، به ابتکار جهادگران جوان این مجموعه بوده است، اظهار کرد: خوشبختانه مدیریتی که در مجموعه مهرانه شاهد آن هستیم، مدیریتی با دید باز بوده و همین مسئله باعث شده است تا مردم با اطمینان خاطر بیشتری کمک‌های خود را در اختیار این انجمن برای یاری رساندن به نیازمندان قرار دهند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی زنجان با توجه به ظرفیت‌هایی که در بخش‌های مختلف دارد، این آمادگی را دارد که همکاری تنگاتنگی با مجموعه مهرانه زنجان داشته باشد، ادامه داد: در حوزه فرهنگی با وجود برخورداری از ظرفیت‌هایی چون خبرگزاری ایسنا و ایکنا و نیز توانمندی تولید محصولات متنوع رسانه ای، کمک‌حال انجمن خیریه مهرانه در راستای ترویج و فرهنگ‌سازی بحث پیشگیری از ابتلا به بیماری سرطان گام برداریم.

 

عباسی با بیان اینکه ایسنا به‌عنوان خبرگزاری که هم به لحاظ کیفیت و هم به لحاظ کمیت از جایگاه ویژه‌ای در استان برخوردار است، می‌تواند ابزاری قوی برای رساندن حرف مهرانه به مردم استان و کشور باشد، یادآور شد: بدون شک، افراد زیادی تمایل دارند که در کارهای خیرخواهانه حضوری فعال داشته باشند و جهاددانشگاهی می‌تواند با ابزاری که در حوزه اطلاع‌رسانی در اختیار دارد، پل ارتباطی خوب و قوی بین مهرانه و خیرین کشور باشد، لذا باید نیازهای این مجموعه بیش از پیش به اطلاع عموم به‌ویژه علاقه‌مندان برای کمک‌های خیرخواهانه در حوزه درمان برسد.

 

وی با یادآوری اینکه جهاددانشگاهی با برخورداری از 3 پژوهشگاه، 18 پژوهشکده و بیش از 500 گروه پژوهشی، بعد از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گسترده‌ترین مجموعه در کشور از این حیث به‌شمار می‌رود، ادامه داد: جهاددانشگاهی زنجان در سه زمینه ورود جدی داشته که یکی از این زمینه‌ها بحث فناوری اطلاعات است که در این راستا جهاددانشگاهی زنجان از تیم خوبی برای ایجاد زیرساخت‌ها هوشمند در انجمن خیریه مهرانه برخوردار است.

 

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با ابراز خرسندی از اینکه تمرکز مجموعه مهرانه بر روی مباحث پیشگیری و آموزش معطوف و هزینه شده است، افزود: خوشبختانه جهاددانشگاهی زنجان در زمینه مواد غذایی، آب و اخیرا نیز بحث فاضلاب اقدامات چشم‌گیری را انجام داده و هم‌اینک نیز تنها آزمایشگاه مورد تایید معاونت غذا و دارو را در اختیار دارد، آزمایشگاهی که معتمد محیط زیست، صنایع و معادن، استاندارد و ... است.

 

وی با تاکید بر اینکه بحث نهاده‌های سالم که امروز تفاهم‌نامه سه‌جانبه نیز حول این محور به امضاء رسید، یکی از دغدغه‌های جدی این نهاد انقلابی نیز به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی زنجان در حوزه غذا پژوهش‌هایی را آغاز کرده است، به همین خاطر بدون اینکه دید انتفاعی در این مورد داشته باشیم، همکاری تنگاتنگی با مهرانه خواهیم داشت.

 

عباسی با اشاره به اینکه نبود بسیاری از استانداردهای لازم در حوزه مواد غذایی، ضرورت این تفاهم‌نامه و همکاری را دوچندان می‌کند، خاطرنشان کرد: علاوه بر همه این موارد، جهاددانشگاهی زنجان قادر است در حوزه آموزش نیز اعم از آموزش‌های بلندمدت در قالب ایجاد رشته‌های جدید در حوزه سالم‌سازی مواد غذایی و نیز آموزش‌های مجازی، به مجموعه مهرانه زنجان کمک کرده و همکاری تنگاتنگی داشته باشد.

 

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان (مهرانه) زنجان نیز در این جلسه ابراز کرد: تفاوت این مجموعه با سایر مراکز در این است که مهرانه کاملا به صورت رایگان به بیمارانی که به این مجموعه مراجعه می‌کنند خدمات ارایه می‌دهد و همه هزینه‌ها از محل کمک‌های مردم نوع‌دوستی که این مجموعه را از آغاز تا به امروز حمایت کرده و تنها نگذاشته‌اند.

 

اصغر وثوق با تاکید بر اینکه نزدیک به 70 درصد توان‌مان را بر روی مباحث آموزشی و پیشگری گذاشته‌ایم، خاطرنشان کرد: رسالت اصلی انجمن خیریه مهرانه، آموزش و پیشگیری است، لذا امیدواریم با همکاری جهاددانشگاهی و نیز نظام مهندسی کشاورزی در بحث راهبری تولید محصول سالم به نقطه‌ای برسیم که مردم از نظر تغذیه سالم که بخش اعظمی از مشکلات بیماران به این موضوع برمی‌گردد، دغدغه‌ای نداشته باشند.

 

به گزارش ایسنا، در پایان این جلسه تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه بین جهاددانشگاهی زنجان، نظام مهندسی کشاورزی استان و مهرانه برای استفاده از ظرفیت‌های این سه بخش در راستای راهبری تولید محصول سالم به امضای رؤسای طرفین رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: