• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-1886-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

/هویت جهادی، 37 سال خودباوری و بالندگی/

تاثیرگذاری فعالیت‌های پژوهشی جهاددانشگاهی در ارتقای کیفیت تولید آرد


مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 14 با بیان اینکه فعالیت‌های پژوهشی جهاددانشگاهی می‌تواند در ارتقای کیفیت تولید آرد و نان در استان تاثیرگذار باشد، گفت: باید از همه توان پژوهشی در راستای بهبود ارائه خدمات به شهروندان کمک گرفت.

 

محمد ایزدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: حرکت‌های علمی و عملی مرکز تحقیقاتی و آموزشی جهاددانشگاهی که بتواند به تولید ملی و رونق اقتصادی کمک کند در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه با ورود جهاددانشگاهی به بحث غله و گندم می‌توانیم امید داشته باشیم که این نهاد بتواند در معرفی و توسعه صنایع مربوط به آن گام‌های اساسی بردارد، خاطرنشان کرد: رویکرد نوین جهاددانشگاهی به مسائل توسعه‌ای کشور یک الگو و نمونه کامل برای سایر نهادها و مراکز علمی و دانشگاهی کشور است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در استان باید قدر نهادها و ارگان‌هایی را که در بخش پژوهش کار می‌کنند را دانست، افزود: یکی از مواردی که جهاددانشگاهی به آن توجه می‌شود الگوسازی تولید علم و فناوری ملی و تبدیل آن به ثروت، بر مبنای نیازهای ملی است و این خصوصیت و ویژگی‌ها در مجموعه جهاددانشگاهی، الگو و نمونه است.

 

وی ادامه داد: شرکت غله استان آماده استفاده از توان این نهاد انقلابی و استفاده در راستای بهبود شرایط انبارداری، تولید گندم و غله است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: