• یکشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-3487-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان تاکید کرد:

ضرورت تدوین راهکارهای اصلاح الگوی مصرف در حوزه انرژی


مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان بر ضرورت تدوین راهکارهای اصلاح الگوی مصرف حوزه انرژی تاکید کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان، مرتضی صفری در جلسه هم‌اندیشی بین مدیران صدا و سیمای مركز زنجان و شركت توزیع نیروی برق استان، با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف در حوزه انرژی در کشور امروز یکی از مهم‌ترین ضروریات است، اظهار کرد: استفاده از منابع انرژی در کشور رویه نامناسبی داشته که ادامه این روند هزینه‌های هنگفتی را در راه توسعه کشور ایجاد کرده و ضرورت تدوین راهکارهای اصلاح الگوی مصرف در حوزه انرژی در دو بخش عرضه و تقاضای انرژی را دوچندان می‌کند؛ چرا که بهینه‌سازی انرژی یک صنعت پرسود و کم‌هزینه برای اقتصاد ملی است و ترویج آن اشتغال‌زایی گسترده‌ای را به دنبال دارد.

 

وی به نقش انکارناپذیر رسانه ملی و استانی در فرهنگ‌سازی مستمر و مثمرثمر جهت اصلاح الگوی مصرف در جامعه اشاره کرد و افزود: صدا و سیما به عنوان فراگیرترین رسانه به خصوص در سطح استان، می‌تواند تأثیر فراوانی در اصلاح الگوی مصرف منابع انرژی به خصوص برق داشته باشد و تحقق این مستلزم مشارکت شرکت برق با رسانه استانی است.

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با اشاره به وجود ظرفیت‌های مختلف در صدا و سیما، گفت: رسانه استانی با توجه به ظرفیت‌های مختلف در امر برنامه‌سازی در حوزه‌های انیمیشن، تله‌فیلم، برنامه‌های کوتاه، برنامه‌های روتین پربیننده و ... دارای بستر خوب و مناسبی برای فرهنگ‌سازی در امر اصلاح الگوی مصرف است و شبکه استانی اشراق آمادگی دارد با مشارکت شرکت توزیع نیروی برق در این مسیر مهم قدم‌های مثبتی برداشته و برنامه‌های مختلف در زمینه‌های ذکر شده تولید و پخش کند.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان هم در این نشست، با قدردانی از حمایت‌ها و همکاری‌های خوب صدا و سیمای استان با مجموعه تحت مدیریت خود، گفت: مدیریت مصرف حامل‌های انرژی به خصوص برق یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کنونی بوده و لزوم فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی دقیق را برای تحقق این امر ضروری دانست.

 

علیرضا علیزاده با اشاره به جایگاه و اثرگذاری صدا و سیما در جامعه، مشارکت بیش از پیش رسانه ملی و استانی را خواستار شده و عنوان کرد: عملکرد صدا و سیما تاکنون در امر فرهنگ‌سازی برای اصلاح الگوی مصرف قابل تقدیر است ولی شرایط امروز تلاش بیشتر و مشارکت سایر دستگاه‌های فرهنگی را طلب می‌کند.

 

وی از اختصاص بسته‌های تشویقی برای مشترکان صنعتی، کشاورزی، عمومی و ... خبر داد و گفت: پارسال در استان زنجان مبلغی بالغ بر هشت میلیارد ریال به عنوان بسته‌های تشویقی به مشترکان کم‌مصرف اختصاص داده شده است.

 

این مسئول، از طرح‌های مختلف وزارت نیرو برای ترویج استفاده عمومی از منابع انرژی تجدیدپذیر از قبیل نصب پنل‌های خورشیدی خبر داد و خواستار مشارکت صدا و سیما در این زمینه نیز شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: