• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-2985-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

زنجان، میزبان دومین دوره پیوست‌نگاری فرهنگی


مسئول پیوست‌نگاری فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سومین دوره تکمیلی پیوست‌نگاری فرهنگی کشور که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان به‌مدت پنج روز در حال برگزاری است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسن بنیانیان در حاشیه همایش سومین دوره تکمیلی پیوست‌نگاری فرهنگی کشور که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان برگزار شد، اظهار کرد: بحثی که مقام معظم رهبری در خصوص موضوع احیای تمدن نوین اسلامی مطرح کرده‌اند مستلزم متناسب‌سازی و ایجاد تغییر وسیعی در خود و همه اجزای سبک زندگی محقق می‌شود که این امر باید متناسب با ارزش‌های فرهنگی و اسلامی ایرانی صورت گیرد.

 

وی افزود: بسیاری از کارها و رفتارها که در سبک زندگی اعم از پوشیدن لباس، غذا خوردن، ازدواج سبک معماری، شهرسازی و مدیریت سیستم اداری و غیره ... است باید متناسب با ارزش‌های داخلی بازسازی و باز تولید شود که برای تحقق این موضوع باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری که طی دهه‌ اخیر داشته‌اند توجه داشت.

 

بنیانیان تصریح کرد: جهت تسریع در این امر مهم، موضوعاتی خطاب به مدیران اجرایی نیز مطرح شده تا طرح‌های مهم و بلندمدت آماده شود. برای گرفتن تصمیمات بزرگ باید پیوست فرهنگی تهیه شود که به طور مثال می‌توان به طرح‌هایی از جمله پرداخت مستقیم یارانه، زندان‌زدایی در قوه قضاییه، پزشک خانواده و ... اشاره کرد.

 

وی یادآور شد: برای ایجاد آمادگی بین اساتید و مدیران اجرایی در تهیه پیوست فرهنگی، بسیج اساتید با همکاری دبیرخانه شورای انقلاب فرهنگی اقدام به برگزاری مجموعه دوره‌های آموزش پیوست‌نگاری عمومی در همه استان‌ها کرده است که در این دوره‌ها بالغ بر 4500 استاد شرکت کرده و در هر استان بین 120 تا 150 نفر حضور داشتند که بیش از 25 نفر از بین افراد شرکت‌کننده در هر استان برای حضور در دوره‌های تکمیلی و تخصصی انتخاب شدند که در دومین و آخرین دوره تکمیلی این دوره که در استان زنجان در حال برگزاری است حضور دارند که فلسفه آن نیز آمادگی تخصصی این افراد است.

 

بنیانیان خاطرنشان کرد: اهمیت پیوست‌نگاری فرهنگی یک ایده نو در دنیا محسوب می‌شود که ما با استفاده از تجربیات بدون آثار مخربی که آن‌ها تجربه کردند، طرح را پیش می‌بریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: