• دوشنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-2886-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

/هویت جهادی، 37 سال خودباوری و بالندگی/

چابک بودن از ویژگی‌های جهاددانشگاهی است


رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی اظهار کرد: چابک بودن و داشتن نیروی کار با دغدغه انقلابی از ویژگی‌های جهاددانشگاهی است.

 

حسن طغرانگار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، ضمن تبریک 16 مرداد، سالروز تشکیل جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه همان‌طور که از اسم این نهاد انقلابی پیدا است این نهاد مستلزم یک حرکت جهادی است، گفت: دانشگاه‌ها به‌عنوان محور تولید علم و موتور توسعه‌ای استان شناخته می‌شوند و دانشگاه‌ها همواره در زمینه تولید دانش و تربیت یک نسل نقش دارند و نیازمند تحقیقات بنیادی و توسعه‌ای برای بالندگی و پیشرفت خود هستند، از همین منظر با توجه به اینکه جهاددانشگاهی ریشه در دانشگاه‌ها دارد نقش خود را می‌تواند در این زمینه ایفا کند.

 

وی ادامه داد: دفاتر جهاددانشگاهی در دانشگاه‌ها وجود دارد و ارتباط تنگاتنگی بین این نهاد و دانشگاه‌ها وجود دارد و از طرفی به عنوان یک سازمان مستقل مشغول به فعالیت است و چابک‌تر از سازمان‌های دیگر در این زمینه ورود پیدا می‌کند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه اصل این نهاد بر نهضت جهادی وفادار است، خاطرنشان کرد: پژوهشکده رویان در ایران و در خاورمیانه شناخته شده است و فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام می‌دهد. جهاددانشگاهی ویژگی‌هایی دارد که یکی چابک بودن این مجموعه در انجام کارها و دیگری داشتن افرادی با دغدغه و علاقه‌مند به آرمان‌های انقلابی است.

 

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان افزود: یکی از زمینه‌هایی که جهاددانشگاهی در آن ورود پیدا کرده است، گذاشتن دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت است که علاوه بر اینکه زمان فراگیری را کوتاه کرده است موجب شده است تا افراد با گذراندن این دوره‌ها به یک مهارت و آموزش دست پیدا کنند.

 

وی افزود: این نهاد باید به دنبال برگزاری یک سری از دوره‌های بینابینی باشد، بدین معنا که افراد را با گذراندن یک دوره 300 تا 800 ساعته آموزش دهد تا ضمن گذراندن دوره، یک توانایی را در جهت ایجاد اشتغال به دست بیاورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: