• سه شنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 965-6884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

استقرار بیش از ۷۸۱ واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان


مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: بیش از 781 واحد صنعتی هم در شهرک‌های صنعتی استان مستقر هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیر حمیدنیا در نشست خبری به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک، ضمن گرامی‌داشت روز خبرنگار، اظهار کرد: بالغ بر 279 میلیارد تومان تسهیلات به کارگاه‌های فعال و نیمه فعال استان زنجان پرداخت شده است و در حال حاضر 346 طرح در شهرک‌های صنعتی استان زنجان در حال ساخت و ساز است که بیش از 781 واحد صنعتی هم در شهرک‌های صنعتی استان مستقر هستند.

 

این مسئول ادامه داد: برخی از واحدها و شرکت‌ها دارای تکنولوژی قدیمی برای تولید محصولات خود هستند که پرداخت تسهیلات به این واحدها بیشتر بر مشکلات موجود آن‌ها می‌افزاید. همچنین در حال حاضر بازاریابی و داشتن بازار محصولات و تکنولوژی از مهم‌ترین اولویت‌ها به‌شمار می‌رود که واحدها باید قبل از راه‌اندازی مراحل تولید بازار هدف خود را بسنجند.

 

وی افزود: پارسال 35 هکتار از اراضی شهرک‌های صنعتی استان زنجان به فروش رسیده است که این میزان فروش زمین در سال گذشته، موفقیت خوبی بود.

 

حمیدنیا خاطرنشان کرد: 14 هکتار از اراضی شهرک صنعتی شماره یک زنجان وجود دارد که هنوز واگذار نشده است، ادامه داد: پنج هکتار از اراضی این شهرک هم تعیین تکلیف نشده است و نیز 28 هکتار از زمین‌های شهرک صنعتی شماره 2 زنجان هم واگذار نشده که 14 هکتار از اراضی واگذار شده این شهرک، تعیین تکلیف نشده است.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان، خاطرنشان کرد: در شهرک صنعتی افق ابهر بالغ بر 25 فقره قرارداد منعقد شده است که فقط پنج مورد از این قراردادها منجر به استقرار و بهره‌برداری از واحد شده است، اظهار کرد: زمین‌های زیادی در شهرک صنعتی افق برای واگذاری وجود دارد و بیشتر صنایع در شهرستان ابهر خارج از شهرک‌های صنعتی مستقر شده‌اند،نزدیکی این شهرستان به پایتخت عامل استقبال سرمایه‌گذاران برای حضور در آنجا است.

 

در ادامه این جلسه، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان، اظهار کرد: در آغاز فعالیت دولت یازدهم، 300 واحد غیرفعال در استان زنجان فعال بود که از این تعداد، بالغ بر 179 واحد صنعتی به چرخه تولید برگشتند.

 

ایرج احمدی ادامه داد: در طول این سال‌ها واحدهای تولیدی دیگری هم دچار مشکل شده‌اند که نباید انتظار داشت همه واحدها وارد چرخه تولید شوند؛ چرا که برخی از آن‌ها مشکلاتی چون تامین مواد اولیه، مشکل بین شرکا و ... دارند.

 

وی افزود: 150 واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی استان زنجان از چرخه تولید خارج شده‌اند و  برخی از واحدها بالای 50 درصد ظرفیت خود فعالیت دارند و برخی هم زیر 50 درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند . و نیز درطی سال گذشته 33 واحد وارد مدار تولید شده‌اند که بیش از40 واحد هم در سال جاری در برنامه وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: