• سه شنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-15514-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل آبفار استان زنجان:

کیفیت آب، خط قرمز ما است


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان اظهار کرد: کیفیت آب، خط قرمز ما است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رضا کابلی در بازدید از خبرگزاری ایسنا، با اشاره به اینکه در حوزه آب و فاضلاب روستایی اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی بسیار حائز اهمیت است، گفت: در بحث آب‌شرب روستایی، محورهای مختلفی وجود دارد که یکی از موضوعاتی که به جد دنبال می‌شود، بحث بحران آب و کمبود آن در مناطق روستایی به خصوص در مناطقی از جمله ماه‌نشان و خدابنده و مناطق حاشیه‌ای و در برخی مناطق طارم است.

 

وی ادامه داد: مردم باید در زمینه مصرف بهینه آب آگاه‌سازی شوند و با توجه به اینکه مصرف آب در روستاها 2.5 تا 3 برابر الگوی مصرف کشوری است، برای همین لزوم ورود خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها در جهت الگوسازی و فرهنگ‌سازی مصرف اهمیت می‌یابد.

 

این مسئول افزود: ما در روستاها در‌آمدی که به دست می‌آوریم و در حدود 2 تا 3 برابر درآمدمان مجبور به صرف هزینه هستیم و خدمت‌رسانی می‌کنیم و اگر یک پمپ در یکی از روستاها دچار آسیب شود در حدود 20 تا 25 میلیون تومان باید هزینه شود.

 

کابلی با اشاره به اینکه کیفیت آب خط قرمز ما است، خاطرنشان کرد: در بحث کیفیت آب، همواره سعی شده است که با تمام قوت عمل شود و کیفیت اب در مناطق به بهترین نحو باشد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی زنجان، با اشاره به اینکه از هزار روستای استان بالغ بر 700 روستا، تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار دارند، افزود: مشارکت مردمی یکی از موضوعاتی است که در بخش آب و فاضلاب به شکل منطقه‌ای دنبال می‌شود و در بحث مشارکت، مردم روستا در این زمینه خوب با ما راه می‌آیند و بالغ بر 50 درصد آن‌ها در تامین و کنترل آب به ما کمک می‌کنند.

 

کابلی افزود: یکی از برنامه‌هایی که این شرکت دنبال می‌کند بحث نذر آب است که به‌خصوص در ایام محرم به آن توجه می‌شود و در این ایام علاوه بر عزارداری، زمینه‌ها را برای فراهم‌سازی آب روستا ها مهیا می‌کنیم و زکاتی که روستایی‌ها می‌پردازند که در همین راستا، جذب خیر در جهت تامین آب روستاها را دنبال می‌کنیم.

 

وی بر حمایت حوزه رسانه در جهت اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب در مناطق روستایی تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: