• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-3887-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

آگاه‌سازی یک نسل، مسئولیت قلم خبرنگار است

استاندار زنجان گفت: آگاه‌سازی یک ملت و شفاف‌سازی یک نسل، مسئولیت قلم خبرنگار است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری در مراسم روز خبرنگار با اشاره به اینکه هفدهم مرداد سالروز شهادت شهید خبرنگار محمود صارمی است و نباید این روز از خاطر اهالی رسانه فراموش شود، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در روز تنفیذ رئیس‌جمهور، تاکید کردند که بگذاریم ملت با سلایق و نظرات مختلف زندگی خوب و آرامی داشته باشند و یکی از مصادیق این سخنان و روی این سخن می‌تواند قشر همیشه فعال خبرنگاران و اهالی رسانه باشند.

 

وی با اشاره به اینکه آن‌کس که آگاه‌تر است مسئولیت بیشتری در قبال شفاف‌سازی و آگاهی‌رسانی دارد، ادامه‌داد: قلم خبرنگار مسئولیت آگاه‌سازی یک ملت و شفاف‌سازی یک نسل را بر عهده دارد که اگر از قلم درست استفاده نشود، جامعه را با مخاطراتی مواجه می‌کند.

 

استاندار زنجان خاطرنشان‌ کرد: خبرنگاران در قبال باورها و اعتقادات مردم مسئول هستند و اگر اخبار نادرست، مغرضانه و ناصحیح از سوی خبرنگاران مخابره شود اعتقادات و باورهای مردم را نشانه می‌گیرد و موجب تضعیف اعتقاد و باور آنان می‌شود، از همین منظر است که خبرنگاران در قبال این موضوع مسئول هستند و قلم آنان رسالت مهمی را به عهده دارد.

 

در ادامه این مراسم، روزنامه‌نگار و پژوهشگر برجسته تاریخ گفت: در سال 1335 در دانشگاه تهران و روزنامه اطلاعات نخستین دوره آموزش خبرنگاری دایر شد و این سرآغاز آموزش‌های خبرنگاری در ایران بوده است.

 

محسن میرزایی با بیان برخی از خاطرات خود به مصائب و مشکلات حوزه رسانه پرداخت و گفت: خبرنگار به جهت اطلاع‌رسانی درست، گاهی با جان خود بازی می‌کند. همچنین خبرنگاری فقط نوشتن خبر نیست، بلکه اطلاعات بسیاری را می‌طلبد.

 

در ادامه این مراسم، رئیس هیئت داوران سومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان زنجان گفت: مطبوعات استان زنجان رشد یافته و کیفیت بالایی دارند و از نظر ساختار و سبک‌ها و محتوا جزو قوی‌ترین‌ها و جذاب‌ترین‌های نشریات کشور محسوب می‌شوند.

 

مهدی فرقانی با بیان اینکه تمرکز مطبوعات استان زنجان بر مسائل محلی است، گفت: خوشبختانه رسانه‌های استان تعامل خوبی با مسئولان دارند.

 

وی با اشاره به اینکه مطبوعات زنجان از اولویت‌های توسعه‌ای استان خود آگاه هستند، گفت: مطبوعات بدون غرض‌ورزی مشکلات را بیان می‌کنند.

 

این استاد دانشگاه گفت: اگر مسئولان رسانه‌ها را تحمل نکنند، نمی‌توانند به چنین درجه‌ای از رشد و تعالی برسند.

 

فرقانی ادامه داد: انتقاد بی‌جهت و بدون مطالعه نیز از سوی رسانه‌ها نمی‌تواند منشا آرامش برای آنها باشد. همچنین فضای مطبوعات استان زنجان فضای نمونه در کل کشور است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: