• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-5391-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

ترویج کشت گلرنگ در شهرستان سلطانیه


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه گفت: در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های دولت تدبیر و امید در زمینه خود اتکایی در بخش کشاورزی به‌ویژه در زمینه کشت و تولید دانه‌های روغنی کاشت محصول گلرنگ در شهرستان سلطانیه ترویج می‌شود.

پیمان حائری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: دانه‌های روغنی خصوصا گلرنگ به دلیل داشتن مقدار زیادی از اسیدهای چرب غیر اشباع به منظور تغذیه انسانی و کنجاله آن درخوراک دامی در بین محصولات زراعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است طویل بودن ریشه و به تبع آن جذب حداکثری آب از بخش‌های عمیق‌تر خاک به عنوان یک محصول متحمل به کمبود آب نیز محسوب می‌شود .

وی افزود: در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های دولت تدبیر و امید در زمینه خود اتکایی در بخش کشاورزی به‌ویژه در زمینه کشت و تولید دانه‌های روغنی کاشت این محصول استراتژیک در شهرستان سلطانیه نیز ترویج می‌شود .

حائری تصریح کرد: در  پیشبرد این اهداف کارشناسان و مروجین پهنه‌بندی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سلطانیه اقدام به شناسایی و مکان‌یابی کاشت گلرنگ کرده‌اند .

این مسئول یادآورشد: حدود 31 هکتار در سطح شهرستان سلطانیه به کشت محصول استراتژیک گلرنگ اختصاص داده شده به طوری که در این راستا 540 کیلوگرم بذر گلرنگ در میان بهره برداران توزیع شده است .

وی خاطرنشان کرد: به لحاظ تضمینی بودن خرید دانه‌های روغنی، دولت به ازای هر کیلوگرم گلرنگ 2 هزار و 500 تومان به کشاورزان پرداخت خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: