• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 965-4187-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

دبیر شورای ارتباطات و رسانه:

یکی از توانمندی‌های خبرنگاران نقد قدرت است


دبیر شورای ارتباطات و رسانه اظهار کرد: یکی از توانمندی‌های خبرنگاران نقد قدرت است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هوشمند سفیدی در مراسم روز خبرنگار و اختتامیه سومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان زنجان با اشاره به اینکه خبرنگاران قدرت چهارم را تشکیل می‌دهند، گفت: وقتی از اهمیت کار خبرنگاران یاد می‌کنیم مفهومی به نام قدرت حرف می‌زنیم سه قوه حکومتی به عنوان قدرتمندان جامعه شناخته می‌شوند و خبرنگاران قدرت چهارم جامعه هستند.

 

وی ادامه داد: مهم‌ترین کارکرد خبرنگاران و رسانه‌ها تولید و نشر آگاهی است و این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که نقطه مقابل آن، جهل قرار دارد و امروزه همه می‌پذیریم جهل منشا عقب‌ماندگی‌ها، بدبختی‌ها، توسعه نیافتگی‌ها، خفقان و استبداد تلقی می‌شود.

 

سفیدی اظهار کرد: یکی از توانمندی‌هایی که به ما قدرت می‌بخشد، توان حرف زدن است و خبرنگار با دانش و قلم خود، می‌تواند قدرت را به چالش بکشاند.

 

سفیدی با اشاره به اینکه خبرنگار فقط یک عنصر آگاه نیست، بلکه یک عنصر شجاع است که می‌تواند دیدگاه خود را مطرح کند، افزود: خبرنگار باید در بیان نگاه خود هراس نداشته باشد و این به عنوان یک منزلت است.

 

وی خاطرنشان کرد: خبرنگار پرچم‌دار آگاه‌بخشی بوده و با گذشت زمان و فناوری‌های جدید و رسیدن به عصر رسانه نشان داده نه تنها جایگاه و شان خبرنگاران تنزل پیدا نکرده، بلکه ارتقا نیز یافته است.

 

سفیدی ادامه داد: امروز شهروند خبرنگار را نباید فراموش کرد که در یک همکاری نانوشته و غیر منسجم آگاهی‌ها را باز نشر کرده و می‌توانند خلاها را پر کنند.

 

وی اظهار کرد: تاریخ تحولات سیاسی و اجتماعی کشور نشان داده است خبرنگاران همیشه تحول آفرین بوده‌اند و در کنار اقشار دیگر همواره موثر واقع شدند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه رسانه‌ها و روابط‌عمومی‌ها افکارساز جامعه هستند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران زمانی می‌توانند موفق باشند که ارتباطات خوبی با بخش‌های دولتی داشته باشند. همچنین خبرنگاران منشا امید در جامعه و حرکت‌آفرین هستند و این از نکات مهمی است که جایگاه این قشر را بسیار رفیع می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: