• چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-16314-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان:

بیماران فشارخون و دیابتی بیشترین آمار بیماران کلیوی را تشکیل داده‌اند


مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان اظهار کرد: بیماران فشارخون و دیابتی بیشترین آمار بیماران را تشکیل داده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا طهماسبی در بازدید از این خبرگزاری ضمن تبریک روز خبرنگار با اشاره به اینکه انجمن حمایت از بیماران کلیوی از سال‌ها پیش در استان زنجان شروع به کار کرده است، گفت: بخش دیالیز بیمارستان بهشتی مجموعا با ۸۰ بیمار کار خود را شروع کرد.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد بیماران تحت پوشش این انجمن برابر است با 1650 نفر که این بیماران را بیماران دیالیزی، پیوند کلیه و بیماران مراقبتی است.

 

این مسئول افزود: فعالیت این انجمن در دو بخش رسیدگی به بیماران کلیوی و یک بخش هم در راستای پیشگیری و آموزش از ابتلا به این بیماری است.

 

طهماسبی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۲۰ بیمار پیوند کلیه و ۶۲۰ بیمار مراقبتی در این انجمن هستند، گفت: ۱۲۵۰ بیمار را از چرخه دیالیز خارج کرده‌ایم.

 

وی خاطرنشان کرد: بیماران فشارخون و دیابتی بیشترین آمار بیماران را تشکیل داده‌اند و اگر بتوانیم از طریق اطلاع‌رسانی این موضوع را در میان مردم فرهنگ‌سازی کنیم در زمینه پیشگیری از بروز این بیماری قدم والایی برداریم.

 

طهماسبی با اشاره به اینکه تعداد خیرین که به طور مستقیم به ما کمک می‌کنیم ۱۰۰ نفر هستند، گفت: این خیرین در ۱۰ کمیته به صورت تخصصی کمک‌رسان ما هستند و از طریق غیرمستقیم از طریق حساب بانکی و قلک و کمک‌های دیگر ماهانه ۵۰ هزار نفر در سطح استان هستند.

 

وی افزود: درآمد ۵۰ میلیون ماهانه توسط انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی شهرستان زنجان و مجموعا ۱۰۰ میلیون تومان در کل استان با احتساب ۶ مرکز شهرستان‌ها است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: امروز خوشبختانه بحث فروش کلیه کمرنگ‌تر شده است و سال گذشته بیشترین پیوند کلیه این بیماران از طریق عضو بیماران مرگ مغزی تامین شد که این خود نشان از درک بالا و افزایش فرهنگ اهدای عضو در میان مردم استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: