• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-16714-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی استان زنجان:

تورهای مختلف گردشگری در جشنواره آش زنجان شرکت می‌کنند


مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: حضور تورهای مختلف گردشگری در جشنواره آش زنجان، نشان دهنده استقبال سایر استان‌ها از این جشنواره است .

 

یحیی رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه هنرمندان 30 استان در نمایشگاه ملی صنایع‌ دستی زنجان که به همراه جشنواره آش برگزار می‌شود حضور خواهند داشت، اظهار کرد: جشنواره آش یکی از جشنواره‌های فرهنگی و گردشگری در حوزه صنعت غذایی است و خوشبختانه برنامه‌های مختلفی برای برگزاری دوازدهمین جشنواره سراسری آش ایرانی در استان زنجان پیش‌بینی شده است .

 

این مسئول ادامه داد: امروزه غذا یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را در استقرار و اقامت گردشگران در مقصدشان ایفا می‌کند و تاکنون 20 استان در بخش رقابت و عرضه آش‌های سنتی در دوازدهمین جشنواره سراسری آش ایرانی استان اعلام حضور کرده‌اند. این در حالی است که جشنواره مذکور سال گذشته نیز با استقبال بسیار خوبی مواجه شد .

 

وی با بیان اینکه پارسال بیش از 120 هزار نفر از جشنواره سراسری آش ایرانی استان زنجان و نمایشگاه ملی صنایع دستی بازدید کردند، افزود: امسال هم نمایشگاه صنایع دستی در بیش از 120 غرفه دایر خواهد شد و حضور هنرمندان گسترده صنایع دستی و گروه‌های آئینی موسیقی، سیاه چادر و گروه‌های نمایشی از دیگر برنامه‌های جشنواره آش ایرانی به شمار می‌رود .

 

رحمتی با بیان اینکه ایجاد زمینه برای حضور گردشگران، احیای میراث‌معنوی غذا با رویکرد غذای ایرانی، همچنین ارائه آش‌های محلی ایران و کشورهای عضو اکو از اهداف برگزاری جشنواره است، خاطرنشان کرد: جشنواره آش زنجان در سال 84 با موضوعیت جشنواره آش ایرانی شکل گرفت و اجرای آن سال به سال گسترده‌تر شد. با وجود اینکه یک دوره این جشنواره طی سال 87 برگزار نشد، اما تاکنون 10 دوره آن به صورت کامل برگزار شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: