• پنجشنبه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-3486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاددانشگاهی زنجان:

حفظ روحیه جهادی، سرلوحه فعالیت جهادگران باشد


رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان گفت: حفظ روحیه جهادی سرلوحه فعالیت همکاران جهاددانشگاهی باشد، زیرا این مسئله مهم‌ترین رمز رسیدن به موفقیت‌های این نهاد انقلابی بوده و خواهد بود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی عباسی در جمع جهادگران دانشگاهی استان، به مناسبت بزرگداشت سی و هفتین سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، اظهار کرد: حفظ روحیه جهادی سرلوحه فعالیت همکاران جهاددانشگاهی باشد، زیرا این مسئله مهم‌ترین رمز رسیدن به موفقیت‌های این نهاد انقلابی بوده و خواهد بود.

 

وی با تاکید بر پرهیز از نگاه کارمندی به فعالیت‌ در جهاددانشگاهی، تاکید کرد: هنگام انجام فعالیت‌ نگاه‌مان به ساعت نباشد، نگاه کارمندی در فعالیت‌های جهاددانشگاهی نباید ورود پیدا کند.

 

عباسی با اشاره به اینکه برای رسیدن به اهداف متعالی این نهاد انقلابی، حفظ وحدت در بین جهادگران باید مورد توجه ویژه باشد، خاطرنشان کرد: هر اقدامی در راستای رسیدن به هدف، دارای فراز و فرود است و آنچه در این زمینه مهم است، حفظ وحدت در بین جهادگران است که این امر رمز رسیدن به اهداف متعالی این نهاد انقلابی خواهد بود.

 

رئیس جهاددانشگاهی زنجان با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی متعلق به همه کسانی است که برای رشد و بالندگی آن تلاش می‌کنند، از همکاری فرماندار زنجان برای توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته، مقرر شد 100 هکتار زمین برای مطالعه و کشت گیاهان دارویی در اختیار جهاددانشگاهی زنجان قرار گیرد.

 

عباسی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال جهاددانشگاهی زنجان، تاکید کرد: در حوزه اشتغال اقدامات قابل توجهی صورت گرفته که بخشی از آن‌ها به صورت مشارکتی است که از آن جمله می‌توان به مرکز رشد صنایع خلاق اشاره کرد که نهایت تلاش خود را به کار می‌گیریم حداکثر تا 22 بهمن امسال و با حضور مسئولان کشوری این مهم محقق شود.

 

معاون پشتیبانی جهاددانشگاهی استان زنجان نیز در ادامه این نشست، از کاهش سود تسهیلات بانکی اخذ شده برای احداث مجتمع جهاددانشگاهی زنجان خبر داد و گفت: سود تسهیلات بانکی اخذ شده برای احداث این مجتمع پژوهشی، فرهنگی و آموزشی 21 درصد بود که خوشبختانه با رایزنی‌های صورت گرفته، این میزان سود به 14 درصد کاهش پیدا کرد.

 

جمشید حسنلو با یادآوری اینکه این کاهش سود باعث صرفه‌جویی 16 میلیارد ریالی شده است، افزود: خوشبختانه پارسال در زمینه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به همکاران اقدامات و تلاش‌های وافری نسبت به سال‌های قبل صورت گرفته که همین تلاش‌ها حاکی از افزایش 5 درصدی در اعطای این تسهیلات به‌شمار می‌رود.

 

وی با بیان اینکه نیمی از همکاران در سال گذشته موفق به دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه شده‌اند، اظهار کرد: علاوه بر این تلاش کردیم با هماهنگی بانک‌ها، روند اخذ تسهیلات توسط همکاران را تسهیل کنیم.

 

در ادامه، معاون آموزشی جهاددانشگاهی زنجان نیز گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سال آینده یک واحد جدید آموزش‌های کوتاه‌مدت در ابهر افتتاح خواهد شد.

 

کامران جعفری با اشاره به اقداماتی که در زمینه آموزش‌ها در قالب کوتاه‌مدت و بلندمدت در جهاددانشگاهی زنجان صورت گرفته است، اظهار کرد: امسال رتبه ششم کشوری در آموزش‌های بلندمدت را کسب کردیم که این رتبه در فاصله بسیار کم با واحدهای برتر بود.

 

وی با اشاره به معضل کمبود دانشجو در کل کشور افزود: بسیاری از واحدهای دانشگاهی با کمبود دانشجو روبه‌رو است و در این راستا باید آموزش‌ها همراه با تفکر و ایده‌های خلاق باشد که این مسئله در معاونت آموزشی جهاددانشگاهی زنجان مورد توجه بوده است و توانستیم در کنار مراکز آموزشی دولتی رقابت داشته باشیم.

 

جعفری با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سال آینده یک واحد جدید آموزش‌های کوتاه‌مدت در ابهر افتتاح خواهد شد، خاطرنشان کرد: سال گذشته مرکز شماره یک آموزش کوتاه مدت جهاد زنجان، رتبه دوم کشوری بعد از مشهد را کسب کرد.

 

معاون آموزشی جهاددانشگاهی استان زنجان با اشاره به ایجاد مرکز آموزش‌های مجازی، تاکید کرد: سال گذشته و برای اولین‌بار، توانستیم از مرکز امور اداری استخدامی کشور مجوز برگزاری دوره‌های الزامی کارکنان کشور را در جهاددانشگاهی زنجان کسب کنیم و در حال حاضر ۵ مرکز در کشور در این زمینه فعالیت دارند.

 

همچنین در این جلسه، رئیس مرکز آموزش علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی زنجان گفت: رویکرد مهارت‌محور بودن در دستور کار این مرکز قرار دارد.

 

شاهین غدیری با اشاره به اینکه این مرکز در 21 کد رشته فعالیت دارد، اظهار کرد: تاکنون بیش از پنج‌هزار دانشجو از این مرکز و در رشته‌های مختلف فارغ‌التحصیل شده‌اند که یکی از بزرگ‌ترین و فعال‌ترین مراکز استانی هستیم.

 

وی با بیان اینکه رویکرد مهارت‌محور بودن در دستور کار این مرکز قرار دارد، تصریح کرد: در همین راستا دفتر کارآفرینی این مرکز را راه‌اندازی کردیم که در سال گذشته رتبه اول کشوری را کسب کرد و برترین دانشجوی کارآفرین در سطح کشور نیز از مرکز زنجان بود.

 

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی زنجان نیز طی گزارشی به ارایه فعالیت‌ها و توفیقات سال 95 پرداخت و گفت: طی سال گذشته، برای اولین‌بار در کشور با تاسیس مرکز فرهنگی با عنوان مرکز فن‌آوری‌های نوین رسانه‌ای زنجان موافقت قطعی صورت گرفت.

 

وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته ۲۹۵ برنامه در دانشگاه‌های مختلف استان به همت جهادگران حوزه فرهنگی اجرا شد که بالغ بر ۸۰ هزار نفر ساعت را تحت پوشش قرار داد، خاطرنشان کرد: برگزاری سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان و رویداد کارافرینانه اکسیر، جشنواره انتخاب دانشجویان پژوهشگر برتر و مسابقات منطقه ای مناظره دانشجویان،  از بزرگ‌ترین برنامه‌هایی بود که در سال گذشته و به میزبانی زنجان به اجرا درآمد.

 

این مسئول با بیان اینکه طی سال گذشته ۸ محصول در بخش‌های مختلف این معاونت تولید شد و در حال حاضر مشتریان این تولیدات نه تنها از داخل استان بلکه از تهران نیز هستند، تصریح کرد: طی سال گذشته ۲۱ عنوان کتاب توسط انتشارات جهاددانشگاهی زنجان منتشر شد.

 

وی ادامه داد: طی سال گذشته رتبه دوم در حوزه عفاف و حجاب و رتبه هفتم در رعایت حقوق شهروندی را کسب و در مناظرات دانشجویی نیز برای دو سال متوالی بهترین کیفیت و کمیت را در سطح کشور به خود اختصاص دادیم. همچنین کسب رتبه اول در ارزیابی کیفی در بین همه واحدهای جهاددانشگاهی کشور، رتبه اول تنوع فعالیت دانشجویی، از جمله این موفقیت‌ها است.

 

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان زنجان با تاکید بر اینکه ایسنای زنجان در هیچ کدام از ایام سال تعطیل نشده است، یادآور شد: در نوروز امسال 165 خبر بر روی خروجی این خبرگزاری قرار گرفت، تجلیل از ایسنا در سومین جشنواره مطبوعات استان به خاطر کسب رتبه برتر در حوزه ایثار و شهادت و کسب رتبه‌هایی توسط عکاس و خبرنگار ایسنا در این جشنواره و نیز جشنواره ابوذر، از جمله موفقیت‌های ایسنا منطقه زنجان بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: