• جمعه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-3685-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه زنجان:

تلاش آمریکا برای منزوی کردن ملت ایران بیهوده است


امام جمعه زنجان تاکید کرد: تلاش آمریکا برای منزوی کردن ملت ایران اسلامی بیهوده بوده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با بیان اینکه یکی از اولویت‌های آمریکا در قبال ایران این بوده که تلاش که در این چند دهه، ملت ایران را منزوی کند، افزود: حضور سران کشورهای مختلف در مراسم تخلیف ریاست‌جمهوری نشان داد که این تلاش‌ها راه با جایی نبرده و این نقشه شوم نیز همانند سایر دسیسه‌ها با شکست مواجه شده است.

 

وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو، از 25 مردادماه به‌عنوان روز حمایت از صنایع کوچک یاد کرد و ادامه داد: صنعت در کشور به سه بخش صنایع کوچک، صنایع متوسط و صنایع بزرگ و مادر تقسیم می‌شود و در این بین، صنایع کوچک برای اینکه در چرخه تولید قرار گیرند، به سرمایه کم، نیروی کم و زودبازده نیاز دارند و امروز با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه، حمایت از این صنایع بیش از پیش احساس می‌شود.

 

خطیب نمازجمعه زنجان با اشاره به تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب مبنی نگاه ویژه مسئولان نسبت به صنایع کوچک و متوسط، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از صنایع کوچک بارها تاکید کرده‌اند، از طرفی پنج سال است که شعار سال حول محور مسائل اقتصادی ترسیم می‌شود، لذا با توجه به اینکه یکی از تاکیدات امسال، بحث تولید و اشتغال است، توجه به صنایع کوچک می‌تواند نقش مهمی در تحقق این امر داشته باشد.

 

آیت‌الله خاتمی از 29 مردادماه به‌عنوان روز تشکل‌های و مشارکت‌های اجتماعی یاد کرد و گفت: بی‌تردید مردم نقش تعیین کننده‌ای در شکل‌گیری انقلاب و رقم زدن سرنوست خود داشته‌اند، لذا معتقدیم آحاد مردم باید در جامعه احساس مسئولیت کنند و تشکیل این‌گونه ستادها به این معنی است که در جامعه نباید فرهنگ «به من چه» و یا «به تو چه» نهادینه شود و همه باید دست در دست یکدیگر داده و ایران را آباد کنیم.

 

امام جمعه زنجان همچنین از 23 مردادماه سال 85 به‌عنوان سالروز پیروزی حزب‌الله لبنان در برابر حملات جنایت‌کارانه رژیم جعلی اسرائیل دانست و اظهار کرد:‌ عده‌ای جوان مسلمان و انقلابی، بدون اینکه سازمان‌یافته باشند، در مقابل حملات رژیم جعلی اسرائیل ایستادگی کرده و با 33 روز مقاومت، اجازه تعدی به خاک کشورشان را ندادند. به واقع این شکست از آن آمریکا بود، آمریکایی که اسرائیل را وارد این صحنه کرده بود.

 

وی در ادامه با اشاره به 26 مردادماه سال 69، سالروز آزادی اسرای رزمنده در زندان‌های مخوف رژیم بعثی عراق، از تلاش گران نیروی انتظامی نیز به خاطر برخورد قاطعانه با عده‌ای که قصد ترویج بی‌حجابی را در جامعه دارند، قدردانی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: