• یکشنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 965-18214-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره:

آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها از مهم‌ترین ارکان اقتصاد مقاومتی است


رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره گفت: آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها یکی از مهم‌ترین ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام علی مقدمی در جمع نمازگزاران مسجد حضرت زینبیه (س) شهرستان خرم‌دره با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات ملی، اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از تجمل‌گرایی در رسیدن به اقتصاد مقاومتی نقش به‌سزایی دارد.

 

وی با اشاره به نقش محوری خانواده‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی، یادآور شد: خانواده‌ها با اصلاح الگوی مصرف و استفاده از تولیدات ملی می‌توانند نقش به سزایی در ایجاد اشتغال برای جوانان ایفا کنند.

 

این مسئول، آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها را یکی از مهم‌ترین ارکان تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و یادآور شد: اقتصاد مقاومتی سختی‌های خاص خود را دارد و اگر خانواده اسراف نکند و هر فرد سبک زندگی اسلامی را رعایت کند، می‌تواند در حد خود به تولید و اقتصاد کشور کمک کند.

 

وی با تاکید بر اینکه روحانیون با تبیین سبک زندگی اسلامی به مردم و ارشاد و کمک آن‌ها و سوق دادن مردم به پرهیز از اسراف می‌توانند نقش مؤثری در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشند، گفت: وقتی سبک زندگی مشخص باشد و زندگی افراد به صورت اسلامی در خانواده‌ها باشد آن اقتصاد مقاومتی که مدنظر رهبر معظم انقلاب است و دور از دسترس نخواهد بود.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی ابتدا باید درک درستی از آن داشته باشیم، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای عدم بهره‌مندی از دارایی‌ها و ثروت‌های ملی نیست، بلکه با توجه به تعریف جامع مقام معظم رهبری، اقتصاد مقاومتی تقویت ستون‌های اقتصادی مانند اشتغال‌زایی، افزایش تولید داخلی، خرید کالاهای داخلی و اصلاح الگوی مصرف در جامعه است.

 

مقدمی با تاکید بر اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید عزم و همت همگانی وجود داشته باشد، یادآور شد: تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی، تکیه بر اقتصاد مقاومتی با مدیریت جهادی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: