• چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 965-21114-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

اسرا، موجب افتخار ولایت و ملت ایران هستند


استاندار زنجان گفت: ملت ایران هرچه دارند از وجود ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع‌مقدس دارند و اگر امروز قصوری در حق این بزرگواران صورت می‌گیرد، عمدی نیست و همه می‌دانیم اسرا، موجب افتخار ولایت و ملت ایران هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری در دیدار با خانواده جانباز آزاده مرتضی تحسینی، اظهار کرد: اسارت مرحله سخت و دشوار در دوران طول هشت سال دفاع‌مقدس محسوب می‌شود و بخشی از تاریخ درخشان ملت ایران را در اعتقاد قوی و خداباوری که به جهاد در راه خدا داشتند در خود جای داده است.

 

وی افزود: رزمندگان اسلام با نشان دادن استقامت و بردباری در دوران اسارت موجب سربلندی ملت ایران شدند؛ چراکه اسارات دوران و سخت و دشورای است و در این مسیر آزادگان با حفظ شرف، اعتقاد و باورشان را نیز پاس داشتند.

 

استاندار زنجان یادآور شد: ملت ایران هرچه دارند از وجود شما ایثارگران و یادگان هشت سال دفاع‌مقدس دارند و اگر امروز قصور تقصیری از ما مسئولان مشاهده می‌شود، عمدی نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: فضای زیبای اسارت را در جامعه حفظ کنید. اگر استقامت و ایثار آزادگان نبود امروز آسایش و آرامش فراهم نبود، لازم است فضای زیبای استقامت و بردباری دوران اسارات آزادگان در جامعه به‌خوبی تبیین شود تا نسل جدید و آیندگان پی به سختی و دشواری دوران جنگ و اسارت ببرند.

 

در ادامه این دیدار، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اظهار کرد: جانباز آزاده مرتضی تحسینی متولد سال ۱۳۳۷ دارای ۵۹ سال سن و دارای دو فرزند است. وی در سال ۶۱ اسیر شد و در بخش سنگرسازان بی‌سنگر جهادسازندگی مشغول بود که به‌مدت 8.5 سال در بند نیروهای بعثی بود.

 

علی کاظمی خاطرنشان کرد: آزاده سرافراز مرتضی تحسینی خلاق و کارآفرین هستند. وی الگویی مناسب و مهم در عرصه ایثارگری محسوب می‌شود که همواره با تلاش و درایت توانسته در عرصه‌های مختلف موفق باشد.

 

وی یادآور شد: بیش از ۹۰ درصد اسرا به درجه جانبازی نیز نایل آمده‌اند که این بیانگر مقاومت و ایستادگی آن‌ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: