• سه شنبه ۳۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 965-5486-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان:

پیشرفت امروز جوامع در گروی اهتمام به ارزش‌آفرینی است


رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان تاکید کرد: اگر جوامع به دنبال پیشرفت هستند، باید ارزش‌آفرینی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی عباسی ظهر امروز در سمینار آموزشی آشنایی با افکار عمومی که با مشارکت روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری زنجان، مرکز آموزش و پژوهش توسعه و آینده‌نگری استان زنجان و جهاددانشگاهی استان برگزار شد، گفت: در حال حاضر همه دنیا به این نتیجه رسیده است که اگر کشوری به دنبال پیشرفت است، باید ارزش‌آفرینی را در سرلوحه کار خود قرار دهد و کشورهای توسعه‌یافته و یا در حال توسعه توانسته‌اند با برنامه‌ریزی دقیق کارآفرینی ایجاد کنند.

 

وی ادامه داد: در ایران بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبحث اقتصاد مقاومتی باز شده که برخی اقتصاد مقاومتی را با اقتصاد ریاضتی اشتباه می‌گیرند و این در حالی است که اقتصاد مقاومتی فراتر از اقتصاد ریاضتی و کارآفرینی است.

 

این مسئول با بیان اینکه کارآفرینی موتور محرک اقتصاد است، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین ابزار کارآفرینی استفاده از نظر دیگران است و دو مولفه اصلی که باید در این رابطه به آن توجه کرد، نظرسنجی و رضایت‌سنجی است.

 

عباسی یادآور شد: باید توجه داشت که کار کردن در بحث افکار عمومی در توسعه کشور اهمیت بالایی دارد و افرادی که این کار را انجام می‌دهند باید مهارت‌های علمی و تخصصی را داشته باشد و نیز بر اصل بی‌طرفی حاکم باشد و از نیروی جوان خلاق استفاده کند تا توسعه در همه بخش‌ها اتفاق بیافتد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: