• جمعه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-791-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خدابنده:

مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها، توسعه شهر و روستا را به همراه دارد


فرماندار شهرستان خدابنده گفت: مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها، موجب توسعه شهر و روستا می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، حمید میرزایی‌فرد در مراسم آیین تحلیف شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی با بیان اینکه اعضای شورای شهر باید با رفع مشکلات مردم با سعه‌صدر، در جهت ارتقای عمران و آبادانی شهر و روستا تلاش کنند، افزود: با صیانت از جایگاه شوراها و داشتن کار جمعی، مشارکت و مشورت در تصمیم‌گیری‌ها و حفظ وحدت بین مردم، می‌توان گام‌های اساسی در جهت توسعه شهر و روستا برداشت.

 

وی با اشاره به آغاز فعالیت پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور، اظهار کرد: شوراها در اجرای طرح‌های عمرانی، اقتصادی، بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی روستاها، به عنوان بازوان دولت هستند و از یک جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.

 

این مسئول ادامه داد: فعالیت شوراهای اسلامی در راستای حل مسائل و مشکلات روستاها نوعی عبادت است و اعتماد و رأی مردم برای انتخاب اعضای شوراها، فرصت مغتنمی در اختیار آنان قرار داده که باید قدر رأی مردم را دانسته و با برنامه‌ریزی درست، دولت را در اجرای هرچه بهتر طرح‌ها کمک کنند و در راه عمران و آبادانی روستاها قدم بردارند.

 

میرزایی‌فرد، به شکل‌گیری بحث مهم واگذاری کار مردم به خود مردم در اصل قانون اساسی در دولت‌های هفتم و هشتم اشاره کرد و ادامه داد: این هم از نعمات جمهوری اسلامی ایران است، زیرا مردم بهتر می‌دانند که در مناطق و روستاها چه کمبودهایی وجود دارد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان خدابنده تصریح کرد: یکی از آیتم‌های ارزیابی عملکرد شوراها، اتحاد و تلاش در راستای ارتقای روستاها و رفع اختلافات است.

 

وی با اشاره به اینکه ۲۰۴ نفر عضو شوراهای اسلامی روستا در بخش مرکزی کار خود را آغاز می‌کنند، یادآور شد: تعداد روستاهای دارای شورای اسلامی بخش مرکزی 64 روستا، روستاهای دارای بالای 5 نفر عضو شورا 6 روستا، روستاهای دارای 3 نفر عضو شورا 58 روستا و روستاهای فاقد شورا 13 روستا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: