• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-587-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

مجردها به اصول‌ مهم ازدواج توجه کنند


کارشناس امور دینی گفت: ازدواج به‌موقع، آگاهانه و ساده سه اصل مهم در ازدواج موفق محسوب می‌شود که امروزه باید این سه اصل مورد توجه افراد در ازدواج قرار گیرد؛ چراکه در صورت انتخاب نادرست باید شاهد افزایش طلاق در جامعه بود.

 

حجت‌الاسلام علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: ازدواج سنت پیامبر گرامی اسلام است؛ احادیث و روایاتی زیادی از سوی ائمه معصومین (ع) درباره ازدواج نقل شده است که همگی نشان از اهمیت جایگاه ازدواج دارد.

 

وی افزود: فرهنگ؛ یکی از عوامل تاثیرگذار در مقوله ازدواج به‌شمار می‌آید به‌طوری‌که اگر فرهنگ به درستی در جامعه نهادینه نشود باید شاهد آسیب‌های مخرب آن بود چنانچه امروز شاهد افزایش رو به رشد این آسیب‌ها به‌خصوص در کلانشهر‌ها هستیم.

 

محمدی تصریح کرد: امروز اگر پای صحبت‌های جوانان دم بخت بنشینی با انبوهی از مشکلات مواجه خواهی شد که بخشی منطقی و بخشی دیگر خواسته‌های متناسب با تفکر و فرهنگ کنونی جامعه است که این بخش باید هرچه سریعتر اصلاح شود.

 

وی یادآورشد: فرهنگ کنونی که در جامعه نمود دارد تلفیقی از فرهنگ غربی و سنتی است به‌طوری‌که این دو موجب شده تا فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی کمرنگ شود که این عامل بیشتر در مقوله ازدواج مشاهده می‌شود و تحت تاثیر خود قرار داده است.

 

محمدی افزود: برای حل معضلاتی که در مسیر ازدواج در جامعه وجود افرادی هستند که مسولیتی مهمی را در این راه برعهده دارند که لازم است با جدیت به این مشکلات رسیدگی کنند، کارشناسان دینی، اجتماعی، فرهنگی و غیره افراد شاخص در واکاوی مشکلات اجتماعی در جامعه محسوب می‌شوند که باید بدرستی رصد کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: ازدواج به‌موقع، آگاهانه و ساده سه اصل مهم در ازدواج موفق محسوب می‌شود که امروزه باید این سه اصل مورد توجه افراد در ازدواج قرار گیرد؛ چراکه در صورت انتخاب نادرست باید شاهد افزایش طلاق در جامعه بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: