• شنبه ۴ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-985-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار زنجان:

عمل‌گرایی مهم‌ترین رکن مدیریت اسلامی است


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان با اشاره به مولفه‌های مدیریت اسلامی در جامعه، گفت: در مدیریت اسلامی، برخلاف مدیریت علمی، مهم‌ترین رکن، عمل‌گرایی است و در واقع مدیریت اسلامی مبتنی بر عمل‌گرایی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، فرامرز نیک‌سرشت در جشنواره شهید رجایی شهرستان طارم که در سومین روز از هفته دولت در این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه شهید رجایی مصداق عینی و بارز مدیر موفق در مدیریت اسلامی کشور بود، اظهار کرد: شهید رجایی 28 روز صادقانه برای جلب رضای خدا به عنوان رئیس‌جمهور کار کرد و در تاریخ ماندگار شد.

 

وی با بیان اینکه ساده‌زیستی از ویژگی‌های مدیران در دولت اسلامی است، افزود: ساده‌زیستی و توجه ویژه به محرومان جامعه از مهم‌ترین ویژگی‌های مدیریت اسلامی محسوب می‌شود که شهید رجایی نمونه بارز این نوع از مدیریت بود، به گونه‌ای که این رئیس‌جمهور شهید، همواره در بین مردم حضور و با مستمندان انس و الفت زیادی داشت.

 

این مسئول به ویژگی‌های مدیریتی شهید رجایی و ماندگاری آن در تاریخ انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های مدیریت اسلامی، ارائه خدمات صادقانه و تلاش در راستای جلب رضای خدا است که در واقع تامین رضای خداوند موجب تامین رضایت مردم می‌شود و عمران، آبادانی و توسعه را محقق می‌کند.

 

وی شهیدان باهنر و رجایی را به عنوان نماد شهادت و اسوه فداکاری در جامعه اسلامی برشمرد و تاکید کرد: باید نظام ارزشیِ حاکم بر شخصیت و فعالیت این دو شهید انقلاب را در سطح جامعه نهادینه کرد؛ چرا که در همه جوامع، الگوسازی برای تعمیق باورهای فرهنگی با جدیت انجام می‌شود.

 

نیک‌سرشت، مدیریت اسلامی را نگرشی الهی به قدرت توصیف کرد و یادآور شد: مدیریت اسلامی رویکرد ابزاری برای احقاق حقوق عامه مردم بوده و نه فرصتی برای سوء استفاده از آن، که نمونه بارز و مصداق واقعی این رویکرد مدیریتی، در عملکرد شهید رجایی قابل مشاهده است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان با بیان اینکه آنچه که برای خدا است ماندگار خواهد بود، افزود: ماندگاری شهید رجایی در اذهان عموم مردم، به دلیل ویژگی‌های مدیریت اسلامی وی بود که این ویژگی‌ها در هر فردی دیده نشده و شهید رجایی در 28 روز مدیریت ریاست‌جمهوری خود، آن را به اثبات رساند و عینیت بخشید.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران نظام نوپایی است که عمر آن به چهار دهه نمی‌رسد، یادآور شد: در نظام جمهوری اسلامی الگوی جدید مدیریتی تحت عنوان مدیریت اسلامی ارائه شده که در مقابل مدیریت علمی کشورهای غربی قرار دارد.

 

نیک‌سرشت با بیان اینکه در الگوی مدیریت اسلامی باید الگوهای متفاوت ارائه کنیم، افزود: مدیریت اسلامی همه مبانی علمی را تایید و پیش‌فرض تعیین می‌کند که از این‌رو دو رکن عقلانیت و تجربه در مدیریت علمی وجود دارد و در مدیریت اسلامی پیش‌فرض قرار می‌گیرد که حتی بالاتر از این دو رکن، تحت عنوان تعقل تعریف می‌شود.

 

این مسئول با بیان اینکه تاریخ اسلام و فرهنگ شفاهی ایران بسیار غنی است، یادآور شد: در برخی مقاطع زمانی در کشور عقلانیت کنار گذاشته شده بود و نتوانستیم از تجربیات داخل و خارج کشور به خوبی استفاده کنیم که این رویه در دولت تدبیر و امید اصلاح شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: