• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-1391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرمانده انتظامی شهرستان خرم‌دره:

۸۲ درصد سرقت‌ها توسط معتادان متجاهر صورت می‌گیرد


فرمانده انتظامی شهرستان خرم‌دره گفت: بیشتر سرقت‌ها توسط معتادان متجاهر صورت می‌گیرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سرهنگ عباس حسنی در جمع اعضای کمیسیون سرقت شهرستان خرم‌دره با اشاره به کاهش آمار سرقت در این شهرستان، اظهار کرد: در پنج ماهه نخست امسال شاهد کاهش ۳۳ درصدی سرقت موتورسیکلت، کاهش ۲۸ درصدی سرقت قطعات خودرویی و کاهش ۳۳ درصدی سرقت قاپ‌زنی در شهرستان بودیم.

 

وی با بیان اینکه در مجموع در پنج ماهه نخست امسال در سرقت‌ها شاهد کاهش ۳ درصدی سرقت‌ها در شهرستان بودیم، عنوان کرد: ۱۳ درصد نیز در حوزه کشفیات سرقت در شهرستان با افزایش مواجه بودیم که این امر در سایه همکاری و تعامل حاصل شده است.

 

این مسئول تصریح کرد: به جهت حضور ماموران نیروی انتظامی به صورت حضوری و میدانی در دامداری‌ها و ارائه آموزش‌های لازم در حوزه سرقت احشام شاهد کاهش ۶۶ درصدی در شهرستان بودیم.

 

حسنی با اشاره به اینکه در چند خیابان اصلی که وقوع جرم و بزه در آنجا محتمل است باید دوربین‌های مدار بسته افزایش یابد، تصریح کرد: افزایش دوربین‌ها در کشف سرقت و بازدارندگی از جرم موثر است، زیرا افرادی که اقدام به سرقت می‌کنند اغلب افرادی محاسبه‌گر هستند که همه جوانب را برای سرقت در نظر می‌گیرند.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۲ درصد سرقت‌ها توسط معتادان متجاهر صورت می‌گیرد، اظهار کرد: بیشترین سن دستگیری‌ها نیز در رنج سنی ۲۷ تا ۳۷ سال است.

 

این مسئول با اشاره به فصل برداشت محصول، اظهار کرد: محصول برداشت شده انگیزه سرقت را در سارقان افزایش می‌دهد، لذا کشاورزان باید مراقب محصولات برداشت شده خود باشند و تمهیدات لازم نیز برای جانمایی مکانی برای خرید و فروش محصولات در شهرستان اندیشیده شود.

 

وی با اشاره به اینکه بیشتر سرقت‌هایی که در فصل تابستان صورت می‌گیرد سرقت‌های خرد هستند، بیان کرد: در زمستان نیز بیشتر خانه‌باغ‌هایی طعمه سارقان می‌شود که نه مجهز به دوربین‌مدار بسته هستند و نه سرایدار دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: