• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-1491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

خرم‌دره از کمبود فضای آموزشی رنج می‌برد


معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره گفت: کمبود فضای آموزشی و تخریبی بودن برخی از مدارس از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی آموزش و پرورش خرم‌دره در سال تحصیلی جدید است.

 

علی نوروزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه تمهیدات لازم در زمینه انجام مطلوب پروژه مهر در شهرستان اندیشیده شده است، اظهار کرد: برای اجرای هر چه مطلوب‌تر این پروژه در شهرستان علاوه بر همکاری مسئولان، مردم نیز باید همکاری لازم را داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه ثبت‌نام‌ مدارس از اول اردیبهشت‌ماه آغاز شده است، عنوان کرد: ثبت‌نام مقطع ابتدایی به پایان رسیده و ثبت‌نام‌های باقی مانده نیز مربوط به مردودی‌ها است که بعد از تعیین تکلیف آن‌ها صورت می‌گیرد.

 

این‌ مسئول با بیان اینکه ۸۰ درصد هدایت تحصیلی در شهرستان صورت گرفته است، اظهار کرد: از مهم‌ترین چالش‌های انتخاب رشته تحصیلی در شهرستان عدم استقبال از رشته‌های ریاضی، فنی و کار و دانش و تمایل دانش‌آموزان به رشته تجربی و انسانی بود که سعی کردیم با راهنمایی‌های صورت گرفته و ارائه مشاوره این مشکل مرتفع شود.

 

نوروزی، کمبود فضای آموزشی، کمبود نیروی انسانی و تخریبی بودن برخی از فضاهای آموزشی را از مهم‌ترین مشکلات آموزشی شهرستان خرم‌دره در سال تحصیلی جدید برشمرد و افزود: کمبود فضاهای آموزشی سبب شده است که برخی از مدارس به ویژه دبیرستان‌ها به صورت دو شیفته فعالیت کنند.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از دانش‌آموزان به ویژه در مناطق روستایی به علت مشکلات قادر به ادامه تحصیل نیستند، اظهار کرد: دهیاری‌ها باید همکاری لازم را در شناسایی این افراد داشته باشند تا شاهد کودکان بازمانده از تحصیل نباشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: