• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-3814-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان خبر داد:

تقدیر از ۱۶ دستگاه برتر و 53 کارمند دولتی در جشنواره رجایی


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان اظهار کرد: امسال از ۱۶ دستگاه برتر و 53 کارمند دولتی برتر در جشنواره شهید رجایی تقدیر به عمل می‌آید.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهرام طهماسبی ظهر امروز در نشست خبری ضمن گرامی‌داشت هفته دولت و روز کارمند با اشاره به اینکه امسال تلاش شده است به مناسبت این هفته برنامه متفاوت‌تری نسبت به سال‌های گذشته برگزار شود، گفت: امسال از طریق رسانه ملی هفت برنامه در بخش‌های مختلف تولیدی، اشتغال، کشاورزی، زیربنایی، آموزشی، سرمایه و گردشگری و رفاه‌اجتماعی پخش خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه جشنواره شهید رجایی همزمان با هفته دولت در زنجان برگزار می‌شود، اظهار کرد: این جشنواره در راستای ایجاد انگیزه برای بهبود فعالیت‌‌ها در بین دستگاه‌ها برگزار می‌شود. در همین خصوص از میان 50 دستگاه اجرایی که در این جشنواره حضور دارند از ۱۶ دستگاه برتر تقدیر و 53 کارمند دولتی که بهترین عملکرد را داشته باشند تقدیر خواهد شد. همچنین در این جشنواره 25 نفر از اقشار مختلف جامعه که عملکرد خوبی داشته‌اند، تقدیر خواهد شد.

 

وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در چهار سال گذشته، خاطرنشان کرد: متوقف کردن رشد منفی اقتصادی، کنترل نرخ تورم، اجرای طرح تحول سلامت، پیگیری پرونده هسته‌‌ای و ایجاد بستر توسعه از مهم‌‌ترین دستاوردهای این دولت در چهار سال گذشته بود و اثرات این اقدامات در جامعه مشهود است.

 

این مسئول همچنین با اشاره به اینکه توجه به مناطق محروم از جمله رویکردهای دولت بوده است، گفت: توجه دولت به روستاها، بخش‌ها و شهرهای محروم منجر شد از بار به وجود آمده در این مناطق تا حدودی کاسته شود.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به بهره‌وری پایین در دستگاه‌ها، افزود: با توجه به اهمیت و ضرورت توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی تلاش داریم بیش از پیش به این امر توجه شود و برنامه‌ریزی‌ها در این راستا در حال انجام است.

 

وی با اشاره به برخی از آمار و ارقام‌ها از درآمدهای استان در بازه زمانی 92 تا 95، افزود: درآمدهای عمومی استان از 361 میلیارد تومان به 683 میلیارد تومان رسیده است. همچنین درآمدهای مالیاتی از 310 میلیارد تومان به 630 میلیارد تومان و اعتبارات هزینه‌ای از 111 میلیارد تومان به 187 میلیارد تومان رسیده است.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به اینکه اعتبارات تملک دارایی از 257 میلیارد تومان به 295 میلیارد تومان رسیده است، گفت: اعتبار محصول ناخالص داخلی استان بدون احتساب منابع نفتی از 5 تریلیارد و 407 میلیارد تومان به 11 تریلیارد و 211 میلیارد تومان رسیده است.

 

طهماسبی اظهار کرد: تعداد کتابخانه عمومی استان در این بازه زمانی از 79 باب به 90 باب، تعداد موسسات فرهنگی و قرآنی از 21 باب به 30 باب و سرانه فضاهای فرهنگی هنری روستایی از 13 مترمربع به 30 مترمربع رسیده است.

 

این مسئول ادامه داد: تعداد گردشگران داخلی استان نیز در این بازه زمانی به 18 هزار و 80 نفر و در گردشگران خارجی به 606 نفر گردشگر افزایش یافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: