• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-786-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

دبیر اجرایی پنجمین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران:

280 مقاله به دفتر کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران ارسال شد


دبیر اجرایی پنجمین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران اظهار کرد: تعداد 280 مقاله به دفتر کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران ارسال شد .

 

فرید شکاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه پنجمین دوره کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران به میزبانی دانشگاه زنجان از تاریخ 8 لغایت 9 شهریور ماه با همکاری گروه زیست‌شناسی و گروه زراعت و اصلاح نباتات در سالن همایش سهروردی دانشگاه برگزار می‌شود، گفت:  این همایش با حضور پژوهشگران، محققین، اساتید، دانشجویان و علاقمندان به فیزیولوژی گیاهی و علوم مرتبط برگزار خواهد شد .

 

وی ادامه داد: فلسفه اصلی این همایش که هر ساله بر گزار می‌شود گردهمایی اساتید و به اشتراک گذاشتن تجربیات و تحقیقاتی است که در طی سال در سطح سلول گیاهی تا گیاه کامل به دست آورده‌اند، است .

 

این مسئول ادامه داد: تعداد 280 مقاله به دفتر کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران ارسال  شده است که از این تعداد 85 مقاله مورد تائید اعضاء کمیته بررسی علمی قرار نگرفت و مردود اعلام شد و از باقی مقالات 20 مقاله به صورت شفاهی و 175 مقاله به صورت پوستر پذیرفته شدند .

 

وی افزود: این دوره از کنفرانس در دانشگاه زنجان با همکاری دکتر کیوان آقائی استادیار گروه زیست شناسی به عنوان دبیر علمی و دکتر فرید شکاری دانشیار گروه زراعت و اصلاح نباتات به عنوان دبیر اجرائی برگزار خواهد شد .

 

دبیر اجرایی پنجمین کنفرانس ملی فیزیولوژی گیاهی ایران خاطر نشان کرد: محورهای این همایش عبارتند از فیزیولوژی گیاهی، اکوفیزیولوژی گیاهان زراعی و اکوسیستم‌های طبیعی، فیزیولوژی تنش‌های گیاهی، فیزیولوژی کاربردی و زیست فناوری گیاهی است .

 

گفتنی است فیزیولوژی گیاهی علمی است که به بررسی نحوه عملکرد انواع گیاهان در سطوح مختلف از گیاه کامل تا سطح مولکولی و در شرایط  طبیعی، مزرعه‌ای، گلدانی و کشت بافت می‌پردازد. این علم اساس تحقیقات کاربردی و پایه ای در حوزه های مختلف زیست شناسی، کشاورزی، دارویی و تغذیه‌ای را تشکیل می‌دهد. در راستای ایجاد ارتباط علمی بین پژوهشگران مختلف در حوزه فیزیولوژی گیاهی، هر دو سال یکبار و به همت انجمن فیزیولوژی گیاهی ایران همایش بزرگی در سطح ملی در دانشگاه‌های مختلف کشور برگزار می‌گردد. اولین دوره این کنفرانس در دانشگاه صنعتی اصفهان و در مرداد ماه 1388 برگزار گردید که دوره‌های بعدی به ترتیب در دانشگاه یزد، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار گردیدند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: