• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-3391-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

سرپرست بنیاد مسکن ماه‌نشان:

مقاوم‌سازی منازل روستایی و فرسوده حمایت می‌شود


سرپرست بنیاد مسکن ماه‌نشان با اشاره به اعطای وام‌های بلاعوض در کنار تسهیلات دیگر تاکید کرد: مقاوم‌سازی منازل روستایی و فرسوده حمایت می‌شود.

 

عباس خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که در مجموع بیش از ۶۱ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در شهرستان ماه‌نشان مقاوم‌سازی شده است، اظهار کرد: تاکنون بیش از 4200 واحد مسکونی روستایی در شهرستان ماه‌نشان مقاوم‌سازی شده است. همچنین مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی نیز در دستور کار است و با پایان فصل ساخت و ساز در آبان‌ماه، ۵۰۰ واحد مسکونی به مرحله پایان کار می‌رسند.

 

این مسئول با اشاره به همکاری بانک‌های عامل و پرداخت کننده تسهیلات مقاوم‌سازی، ادامه داد: این تسهیلات توسط شعبات بانک‌های ملت، ملی و صادرات در شهرستان ماه‌نشان و سپه و تجارت در زنجان پرداخت می‌شود. اما در حال حاضر به خاطر این‌که بانک‌های عامل خواستار ضامن کارمندی هستند، روستاییان برای دریافت تسهیلات بانکی به منظور مقاوم‌سازی و نوسازی واحدهای مسکونی خود دچار مشکل شده‌اند. علاوه بر این، طی امسال بر اساس مصوبات هیئت وزیران، پرداخت تسهیلات با ضمانت سفته زنجیره‌ای خواهد بود و امیدواریم بانک‌ها در این راستا همکاری کنند.

 

وی با بیان این‌که احداث واحدهای مسکونی برای اقشار کم‌درآمد شهری از دیگر برنامه‌های این اداره محسوب می‌شود، افزود: ۶ واحد مسکونی در این زمینه احداث می‌شود که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی دارند. این در حالی است که خوشبختانه یک باب منزل در روستای ایده‌لو با وام ۱۵ میلیون تومان و ۴ میلیون تومان بلاعوض، یک باب منزل در روستای قاضی‌کندی با دریافت وام به مبلغ ۱۵ میلیون تومان و ۴ میلیون تومان بلاعوض و در روستای ابراهیم‌آباد نیز یک باب منزل با وام ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۳ میلیون تومان وام بلاعوض طی هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

 

خدایی با اشاره به این‌که مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی، موجب مهاجرت معکوس روستاییان در برخی مناطق شده است، خاطرنشان کرد: درحال حاضر همه زوج‌هایی که زندگی مشترک خود را آغاز می‌کنند و یا زوج‌های ساکن مناطق روستایی می‌توانند با دریافت تسهیلات در قالب طرح‌های مختلف صاحب خانه شوند؛ در واقع ماه‌نشان، منطقه‌ای کمتر توسعه یافته و محروم است و نیاز به توجه‌ ویژه‌ای در حوزه‌های مختلف دارد. البته خوشبختانه طرح‌های عمرانی مسکن مهر و مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی نقش قابل توجهی در رشد و توسعه این منطقه داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: