• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-1487-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

به سمت تقویت و ماندگاری جشنواره‌ها گام برداریم


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: اولویت امروز این است که به سمت تقویت و ماندگار کردن جشنواره‌هایی که در استان برگزار می‌شود، گام برداریم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ناصر مقدم صبح امروز در نشست خبری ضمن تبریک دهه ولایت و امامت، از برگزاری پنجمین جشنواره موسیقی آوای امید در زنجان خبر داد و افزود: مراسم اختتامیه این جشنواره قرار است 10 شهریورماه امسال به میزبانی سالن هلال‌احمر زنجان برگزار شود که امسال تعداد آثار در بخش تک‌نوازی 270 اثر و گروه‌نوازی نیز 27 گروه در جشنواره مذکور شرکت کرده‌اند که در نوع خود بی‌نظی است.

 

وی با بیان اینکه نکته قابل توجه در خصوص جشنواره موسیقی آوای امید، حضور گروه‌های موسیقی سنتی و محلی است که بیشترین شرکت‌کننده را در هر دو بخش تک‌نوازی و گروه‌نوازی به خود اختصاص داده و حاکی از این است که هنرمندان ما به این سمت حرکت کرده‌اند، تصریح کرد: در خصوص بازبینی نشدن آثار نیز باید گفت که معتقدیم باید به همه جوانان هنرمند اجازه دهیم تا در این جشنواره حضور یابند، به لحاظ داوری جشنواره‌ها نیز خوشبختانه با مشکلی مواجه نیستیم.

 

این مسئول با یادآوری اینکه از 20 تا 23 شهریورماه شاهد برگزاری بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان خواهیم بود، ادامه داد: در این جشنواره 20 گروه از شهرستان‌های ابهر، خدابنده، خرم‌دره، طارم و زنجان شرکت کرده بودند که از این تعداد، آثار 17 گروه مورد بازبینی قرار گرفت و در نهایت 9 گروه به بخش مسابقه راه یافتند.

 

مقدم با بیان اینکه پارسال جشنواره فیلم ارزش را به صورت ملی برگزار کردیم و امسال قرار است این جشنواره برای تقویت ظرفیت هنرمندان در قالب جشنواره فیلم و عکس برگزار شود، اظهار کرد: در این جشنواره نیز 155 اثر در حوزه فیلم و 185 اثر نیز در حوزه عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. همچنین 8 مجموعه عکس نیز به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در ادامه از برگزاری نمایشگاه بزرگ ناشران کتاب و نمایشگاه مطبوعات طی روزهای 11 تا 17 آبان‌ماه امسال خبر داد و گفت: آنچه که در رابطه با برگزاری این نمایشگاه حائز اهمیت است، این است که نمایشگاه مذکور در صورت تامین اعتبار برگزار خواهد شد که امیدواریم برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد تا بتوانیم شاهد برگزاری نمایشگاه مذکور در کاسپین و یا مصلای زنجان باشیم.

 

مقدم همچنین از راه‌اندازی سینمای سیار در استان خبر داد و یادآور شد: راه‌اندازی چهار سینمای سیار در شهرستان‌های خدابند، طارم، خرم‌دره و ابهر به تایید رسیده و همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا امسال در شهرستان‌های خرم‌دره و ابهر این سینماهای سیار راه‌اندازی شود که قرار است فیلم‌های روز در معرض دید علاقه‌مندان قرار گیرد.

 

وی در بخش دوم این نشست خبری که اختصاص به سئوالات خبرنگاران در خصوص نحوه برگزاری سومین جشنواره مطبوعات استان زنجان بود، اظهار کرد: جشنواره مطبوعات دقیقا طبق فراخوان برگزار شد، اما از لحاظ اجرایی، ما نیز معتقدیم ایراداتی به این جشنواره وارد است.

 

مقدم با تاکید بر اینکه هیچ‌یک از آثار ارسالی به جشنواره مورد بررسی قرار نگرفته و بازبینی صورت گرفته در این زمینه نیز فقط در راستای مطابقت آثار ارسالی به دبیرخانه با آثار بارگذاری شده در سامانه مذکور بوده است، افزود: در خصوص اعلام اسامی برندگان جشنواره نیز باید گفت که اسامی به هیچ وجه محرمانه نبود، اما بهترین کاری که می‌شد برای جذابیت مراسم اختتامیه انجام داد، این بود که اسامی برگزیدگان تا قبل از اعلام رسمی، به صورت محرمانه باقی بماند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌ها ما در برگزاری چنین جشنواره‌هایی است که به هیچ وجه اجازه ندهیم حقی از کسی ضایع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: