• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 966-3591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

افتتاح دومین پایگاه خدمات اجتماعی استان در خرم‌دره


معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: همزمان با هفته دولت، دومین پایگاه خدمات اجتماعی در سطح استان در خرم‌دره افتتاح شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سلمان حسینی در مراسم افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: در راستای کنترل آسیب‌های اجتماعی در سطح کشور 18 کارگروه تشکیل شده است که سازمان بهزیستی عضو اصلی 15 کارگروه است.

 

وی با بیان اینکه امسال 140 اورژانس خدمات اجتماعی در کشور افتتاح شده است، اظهار کرد: در حال حاضر یک پایگاه خدمات اجتماعی در استان زنجان فعالیت می‌کند که همزمان با هفته دولت دومین پایگاه نیز در خرم‌دره افتتاح شد.

 

حسینی یادآور شد: با توجه به جمعیت شهری بالا و مهاجرپذیر بودن این شهرستان افتتاح این پایگاه می‌تواند گامی مهم در راستایی شناسایی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی باشد.

 

وی با اشاره به مهم‌ترین وظایف پایگاه خدمات اجتماعی، اظهار کرد: شناسایی آسیب‌های مربوط به منطقه فعالیت، آگاه‌سازی افراد در معرض آسیب یا آسیب دیده، شناساندن خدمات سازمان بهزیستی و مداخله در آسیب‌های اجتماعی با هماهنگی ارگان‌های مرتبط از مهم‌ترین وظایف این پایگاه‌ها است.

 

این مسئول با بیان اینکه بسیاری از افراد جامعه با خدمات نهادهای تخصصی بهزیستی آشنایی ندارند، تصریح کرد: خدماتی که بهزیستی در زمینه طلاق، فرار فرزندان از خانه به ویژه دختران، فرزندان طلاق و اورژانس خدمات اجتماعی ارائه می‌دهد برای بسیاری از مردم ناشناخته است و باید اطلاع رسانی لازم در این زمینه صورت گیرد.

 

در ادامه این مراسم نیز رئیس بهزیستی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه پایگاه خدمات اجتماعی رابطی با اورژانس خدمات اجتماعی مستقر در بهزیستی شهرستان است، اظهار کرد: با توجه به افزایش مهاجرت‌ها و کاهش فرصت‌های شغلی احداث این پایگاه می‌تواند تاثیر مثبتی در کاهش آسیب‌‌های اجتماعی داشته باشد.

 

میترا رحمانی کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی را از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این مراکز عنوان کرد و افزود: از مهم‌ترین جامعه هدف این مراکز می‌توان به کودکان در معرض آسیب، کودکان دارای پدر و مادر معتاد، افرادی که فاقد مهارت‌های زندگی هستند اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: