• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-1285-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

آغاز دور جدید اعزام اردوهای راهیان‌نور شمال‌غرب کشور


مسئول اردویی و گردشگری سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، از شروع دور جدید اعزام به مناطق شمال‌غرب کشور خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در بازه زمانی مرداد، شهریور و مهرماه امسال 1200 نفر از اقشار مختلف بسیج استان به منطقه شمال‌غرب کشور (کرمانشاه و سنندج) اعزام خواهند شد.

 

عبدالکریم مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اردوی راهیان‌نور شمال‌غرب کشور در سه دوره با اعزام اقشار مختلف بسیج، محلات، فرهنگیان ورزشکاران، کارمندی و اصناف برگزار و در 30 و 31 شهریورماه سال‌جاری اعزام در بخش دانشجویی به این مناطق انجام خواهد شد.

 

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود در بازه زمانی مرداد، شهریور و مهرماه امسال 1200 نفر از اقشار مختلف بسیج استان به منطقه شمال‌غرب کشور (کرمانشاه و سنندج) اعزام خواهند شد، همچنین در بخش دانش‌آموزی نیز 2700 نفر جهت بازدید از یادمان‌های مستقر در شمال‌غرب کشور از 15 مهرماه اعزام می‌شوند.

 

مرادی تصریح کرد: خوشبختانه در بخش اعزام بسیج محلات به مناطق شمال‌غرب از استقبال بسیار خوبی مواجه هستیم ولی به دلیل نبود بودجه صرفا بر اساس سهمیه اعلام شده در هر بخش اعزام صورت می‌گیرد.

 

این مسئول یادآور شد: امسال شاهد هیچ تغییری در میزان بودجه در بخش اردوهای راهیان‌نور نبودیم و متاسفانه با کمبود اعتبار نیز در انجام برنامه‌های اردو مواجه هستیم که لازم است مسئولان استانی مشارکت جدی را در امر کمک‌رسانی به بخش اعتباری این اردوها را داشته باشند تا این برنامه بزرگ فرهنگی با شکوه بیشتری برگزار شود.

 

مرادی در ادامه افزود: اردوگاه استانی خرمشهر یکی از پروژه‌های مهم استان در بحث اردوهای راهیان‌نور محسوب می‌شود که طی دو سال گذشته فاز نخست این اردوگاه به بهره‌برداری رسید، ولی متاسفانه به دلیل نبود اعتبار بخش تاسیساتی اعم از سیستم گرمایشی و سرمایشی آن تکمیل نشده است و این درحالی است که این اردوگاه از پتانسیل و ظرفیت قابل توجهی در امر اسکان زائران در استان دارد در حال حاضر اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان جهت تکمیل این اردوگاه نیازمندیم.

 

وی خاطرنشان کرد: اردوگاه استانی خرمشهر قادر به اسکان 700 نفر است که امیدواریم امسال با تامین اعتبار شاهد تکمیل این اردوگاه باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: