• چهارشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-1587-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

با حضور معاون رئیس‌جمهور محقق شد؛

آغاز به کار دوازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان


معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: به ازای هر گردشگر خارجی می‌توان 1200 دلار کسب درآمد کرد که این میزان معادل 30 بشکه نفت است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی‌اصغر مونسان امشب در آیین افتتاحیه دوازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی با بیان اینکه دولت یازدهم در شرایط سختی روی کار آمد، اظهار کرد: زمانی که دولت یازدهم روی کار آمد بسیاری از شاخص‌های اقتصادی منفی بود، تولید و اشتغال دچار مشکل بوده و تحریم‌های ظالمانه کشور را به چالش کشیده بود. با تلاش دولت یازدهم به نقطه با ثباتی رسیدیم و دولت دوازدهم عزم خود را برای حل و فصل مشکلات کشور جزم کرده است.

 

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تولید و اشتغال مورد تاکید مقام معظم رهبری است، عمده صحبت‌های دولت دوازدهم طی این چند روز که روی کار آمده است، در خصوص رونق اقتصاد و حل مشکلات معیشت به ویژه در حوزه تولید و اشتغال بوده است.

 

مونسان با تاکید بر اینکه بنا داریم که زمینه را برای رشد و رونق حوزه گردشگری فراهم کنیم، افزود: گردشگری در رونق اقتصادی کشور نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند و باید با ایجاد زمینه برای درآمدزایی جایگاه واقعی خود را به رخ بکشد. در واقع بخش خدمات با سرمایه‌گذاری پایین‌تر می‌تواند به ایجاد شغل و رونق کسب و کارهای کوچک منتج شود.

 

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه در حوزه خدمات با حدود 50 میلیون تومان می‌توان ایجاد شغل کرد، افزود: خوشبختانه آثار گران‌بهای تاریخی کشور به صورت رایگان در اختیار ما قرار گرفته است و باید از این مزیت بزرگ به خوبی بهره ببریم. باید با کمک مردم بخش گردشگری را رونق ببخشیم.

 

وی یادآور شد: حوزه گردشگری، فرابخشی است و همه باید به کمک یکدیگر زمینه را برای رونق این بخش فراهم کنیم. در این میان، مردم، شوراهای اسلامی، تشکل‌های غیردولتی و شهرداران نقش به‌سزایی دارند.

 

مونسان تاکید کرد: با رونق گردشگری، شهرها شکوفا شده و صاحب درآمد می‌شوند. از دستاوردهای مهم دیگر ایجاد شور و نشاط اجتماعی است و بسیاری از معضلات با برگزاری جشنواره‌هایی از این دست رفع می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: