• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-7614-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه خبر داد:

ثبت سالانه بیش از دو هزار مورد وقف در کشور


معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه، از ثبت سالانه 2500 مورد وقف در کشور خبر داد و گفت: در پنج ماهه نخست امسال 890 وقف به ثبت رسیده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام علی شرف‌خانی در حاشیه بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز پرورش و تولید منابع ژنی گوسفند افشاری کشور، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حسینیه اعظم زنجان یکی از اماکن متبرکه در سطح کشور محسوب می‌شود، حرکت بزرگ حسینی که امروز شاهد آن در این مکان هستیم موجب شده تا استان زنجان به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی نام گیرد.

 

وی افزود: ایجاد سرمایه‌گذاری‌های مانا به استفاده بیشتر از ظرفیت این مجموعه‌ها کمک می‌کند و این اقدامات به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای تولید ملی و اقتصاد مقاومتی انجام می‌گیرد.

 

این مسئول یادآور شد: تولید داخلی و خودکفایی کشور و قطع وابستگی، یکی از اهداف این مجموعه محسوب می‌شود که در این عرصه خوشبختانه حسینیه اعظم زنجان در این زمینه عملکرد مناسبی دارد.

 

وی افزود: موضوع وارد کردن دام و گوشت از خارج کشور موجب وابستگی کشورمان شده است که در این عرصه حسینیه اعظم زنجان با انجام یک کار جهادی و تیمی، الگوی نمونه در زمینه پرورش گوسفند افشاری شده‌ است.

 

شرف‌خانی در ادامه به وظایف این سازمان اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات مورد توجه در معاونت فرهنگی، بقاع متبرکه است که در این عرصه در کل کشور 8051 بقعه متبرکه وجود دارد که به فرموده مقام معظم رهبری باید به مراکز قطب فرهنگی تبدیل شود.

 

وی افزود: برنامه چشم‌انداز تبدیل بقاع به قطب فرهنگی اندیشیده شده و برنامه‌های مربوط به آن نوشته شده است که خوشبختانه در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است. اجرای امینانه نیات واقفان از دیگر وظایف اوقاف محسوب می‌شود که کل نیات واقفان در کشور 807 مورد است. همچنین ایجاد، نشر و ترویج معارف اسلامی از دیگر وظایف این سازمان محسوب می‌شود.

 

شرف‌خانی یادآور شد: در آستانه سال تحصیلی جدید 36 هزار بسته تحصیلی از محل عواید موقوفات در بین دانش‌آموزان توزیع خواهد شد. ترویج انجام سنت حسنه وقف نیز از دیگر اقداماتی است که اوقاف در برنامه خود دارد و در این زمینه نیز اقدامات متعددی انجام داده است.

 

وی خاطرنشان کرد: متوسط وقف تا سال 89 به صورت متوسط 200 مورد بود، اما پس از این سال تعداد موقوفات در یک سال به 2500 مورد رسیده و در پنج ماهه نخست امسال نیز 890 وقف به ثبت شده است.

 

شرف‌خانی خاطرنشان کرد: در آستانه ماه محرم نیز برنامه‌های منسجمی در راستای اجرای امینانه نیات واقفان برنامه‌ریزی شده است که اغلب موقوفات در زمینه عزاداری برای امام حسین (ع) است که در این زمینه نیز بر اساس نیات واقفان عمل می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: