• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-3884-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی صورت گرفت؛

افتتاح کارخانه 3300 تنی شمش روی‌پردازان ایرانیان


رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حضور در شهرک تخصصی روی، کارخانه 3300 تنی شمش روی‌پردازان ایرانیان را افتتاح کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی‌اصغر مونسان در مراسم افتتاح کارخانه شمش روی‌پردازان ایرانیان با بیان اینکه طی سال‌های گذشته بخش صنعتی ما در تامین منابع و مواد اولیه دچار مشکلات جدی شده بود، اظهار کرد: خوشبختانه با اقداماتی که دولت یازدهم انجام داد، شاخص‌های منفی حداقل به نقطه صفر رسید و برخی از شاخص‌ها مثبت شد. همچنین رشد اقتصادی 8 درصدی را تجربه کردیم که بسیار قابل توجه است.

 

مهاون رئیس‌جمهور ادامه داد: دولت یازدهم 17 هزار میلیارد تومان تسهیلات مالی در اختیار صنایع به ویژه صنایع کوچک قرار داد و همین مسئله موجب شده که صنایع به حرکت دربیایند. بسیاری از واحدهای صنعتی تعطیل و نیمه‌تعطیل شده بودند و یا اینکه با ظرفیت‌های پایین کار می‌کردند ولی در حال حاضر به فعالیت بازگشته‌اند.

 

وی افزود: رشد 8 درصدی و ایجاد یک میلیون شغل در طول سال از جمله اهداف بسیار سختی است که مجلس شورای اسلامی برای دولت تعیین کرده است. برای رسیدن به این میزان شغل به 770 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز داریم که سخت و دست نیافتنی به نظر می‌رسد اما دولت تلاش خود را به کار می‌گیرد تا شاهد رونق اشتغال، اقتصاد و تولید در دولت دوازدهم باشیم.

 

مونسان تصریح کرد: بحث تولید بسیار مهم است اما در بخش اشتغال یکی از موضوعاتی که با سرمایه گذاری کم منتج به اشتغالزایی می‌شود، بخش خدمات است. در حوزه صنایع‌دستی با 50 میلیون تومان می‌توان یک شغل ایجاد کرد؛ در حالی که این عدد در بخش‌های صنعتی، پتروشیمی و یا نفت به 500 میلیون تا یک میلیارد تومان افزایش می‌یابد. از این رو می‌توان اذعان کرد که کسب و کارهای کوچک و کارآفرینی در بخش خدمات بسیار شدنی‌تر و در دسترس‌تر است.

 

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تاکید کرد: استان زنجان پتانسیل‌های بسیار خوبی در امر گردشگری دارد؛ چرا که از آثار تاریخی ارزشمند، طبیعت زیبا و اقلیم خوب برخوردار است. از این رو با تمهیدات و تدابیر استانداری و حمایت‌های سازمان می‌توان رتبه استان زنجان را در بخش خدمات ارتقا بخشید. البته اشتغالزایی استان زنجان در بخش خدمات نسبت به سایر استان‌ها تا حدودی کمتر است و در بخش تولید رتبه بالایی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: