• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-1787-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه:

مردمی بودن ساختار اقتصاد مقاومتی امری ضروری ‌است


معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: مردمی بودن ساختار اقتصاد مقاومتی امری مهم و ضروری است زیرا در این عرصه مهم، مردم نقش مهم را برعهده دارند و باید از ظرفیت‌های خاص آن در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی بهره‌مند شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام علی شرفخانی در آیین بهره‌برداری از بزرگ‌ترین مرکز پرورش و تولید منابع ژنی گوسفند افشاری کشور، اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای بهره‌وری بیشتر از موقوفات اقدامات متعددی را انجام می‌دهد که گام اول در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در جهت بهره‌وری بیشتر از موقوفات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 

وی در ادامه گفت: افزایش بهره‌وری موقوفات گامی موثر در تحقق شعار سال بوده و می‌تواند در زمینه تولید ملی تحقق پیدا کند به شرطی که بهره‌وری موقوفات را به جهتی ببریم که تولید ملی نتیجه آن باشد؛‌ چراکه ساختار اقتصاد مقاومتی با مردم است و باید به ظرفیت‌ها توجه داشته باشیم.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در امر موقوفات ما نیاز به علم و تولید نرم‌افزار داریم و توجه سرمایه‌گذاری نباید تنها متوجه ساختمان‌سازی باشد، بلکه باید این حرکت در موضوعات علمی صورت گیرد؛ امروز انقلاب اسلامی با دو جنگ مهم اقتصادی و جنگ‌نرم مواجه است که در نبرد دوم نیازمند کار جهادی هستیم.

 

وی یادآورشد: امروز اگر زنجان به‌عنوان پایتخت شور و شعور حسینی شهره شده است به موجب اجرای برنامه‌های تاثیرگذار است و دلیل این تاثیرگذاری مردمی بودن آن است.

 

در ادامه این مراسم، عضو اتاق فکر موسسه کشت و صنعت مصباح حسینیه اعظم زنجان، اظهار کرد: محل پروژه کنونی طی چند سال گذشته توسط حسینیه اعظم زنجان خریدار شده بود که با طی برگزاری جلسه‌ای با اعضا تصمیم بر فعالیت کشاورزی در این موسسه گرفته شد که کشت و تولید نهال شناسنامه‌دار یکی از کارهای مهم در بخش کشاورزی محسوب می‌شود.

 

نهاوندی‌پور افزود: در سال 92 در دانشگاه زنجان پروژه‌ای بنام  عنوان تولید ژن چندقلوزایی گوسفند افشاری کلید خورد و  پس از ۶ سال تلاش محققان نتیجه مثبت بدست آمد که با تاسیس شرکت دانش بنیان در خارج از دانشگاه زنجان کارهای اجرایی بر روی این کار علمی انجام گرفت که در نهایت موسسه کشت و صنعت  حسینیه اعظم میزبان اجرایی پروژه ژن چندقلوزایی گوسفند افشاری شد که امروز باتوجه به فعالیت گسترده‌ای که دارد به سود خالص خود رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: