• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-1887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کارشناس مذهبی عنوان کرد:

دعای عرفه؛ بیان زیباترین عبارات در وصف خداوند


امام جمعه سلطانیه گفت: امام حسین (ع) در دعای عرفه اوج معارف حقّه الهی را به تصویر کشیده و زیباترین عبارت‌ها را در رابطه با خدای متعال بیان می‌کند.

 

حجت‌الاسلام محمد نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، ضمن تبریک فرا رسیدن روز عرفه و عید سعید قربان اظهار کرد: این ایام روزهای مناجات با خدا و ایجاد زمینه انس و نزدیکی هرچه بیشتر به درگاه ذات مقدس احدیت است.

 

وی با اشاره به اینکه عرفه روزی است که زمینه شناخت ما با خدای متعال بیشتر می‌شود، تصریح کرد: در این روز ما از زبان امام حسین (ع) که در قالب دعای عرفه و در سرزمین وحی با خدای خویش راز و نیاز کرد، با خدای متعال مناجات می‌کنیم.

 

این کارشناس با اشاره به اینکه اعتراف به گناهان در نزد بندگان خدا امر شایسته‌ای نیست، افزود: اعتراف به گناه و پذیرش اینکه فرد در زندگی خود دچار اشتباهاتی شده در نزد پرودگار متعال، زمینه‌ای برای توبه است که می‌ تواند موجب آمرزش شود.

 

حجت‌الاسلام نوری با تاکید بر اینکه عرفه جایگاه بسیار ویژه‌ای در نزد خدای متعال دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عظمت ماه مبارک رمضان بر کسی پوشیده نیست و در روایت داریم بیچاره کسی است که ماه رمضان، ماهی که در آن حتی خواب و نفس روزه‌دار هم عبادت است را درک نکرده باشد، مگر اینکه روز عرفه را درک کند.

 

امام جمعه سلطانیه با بیان اینکه اعمال مختلفی برای روز عرفه وجود دارد، گفت: یکی از این اعمال روزه این روز است که پاداش بسیاری برای آن عنوان شده است ولی با توجه به اهمیت قرائت دعای عرفه در این روز، بیان شده اگر شخصی با روزه گرفتن نتواند قرائت دعا را به جا بیاورد، اولویت با دعا است و باید این مسئله را مدنظر داشته باشد.

 

حجت‌الاسلام نوری با بیان اینکه دعای عرفه از زبان امام حسین (ع) که عارف‌ترین و با عظمت‌ترین فرد تاریخ بعد از نبی مکرم اسلام و مولای متقیان علی (ع) است، بیان شده است، خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) در دعای عرفه اوج معارف حقّه الهی را به تصویر کشیده و زیباترین عبارت‌ها را در رابطه با خدای متعال بیان می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: