• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1086-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مسئول روابط‌عمومی اتاق بازرگانی استان زنجان:

سرمایه‌گذاران بورس به نقدشوندگی سهام توجه کنند


مسئول روابط‌عمومی اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: فرد سرمایه‌گذار باید به نقدشوندگی سهام خریداری شده توجه کند.

 

زهرا سعادتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به سمینار آشنایی با بورس و اوراق بهادار، اظهار کرد: سمینار آشنایی با بورس و اوراق بهادار با همکاری کارگزاری حافظ به منظور تبیین و آموزش صحیح و کاربردی مباحث بورسی با تدریس اقای دکتر صدرایی در محل اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.

 

این مسئول ادامه داد: هنگام سرمایه‌گذاری در بورس، توجه به برخی نکات ظاهرا ساده می‌تواند از یک شکست تلخ جلوگیری کرده و سرمایه‌گذار را در رسیدن به اهدافش یاری دهد.

 

وی با اشاره به اهداف برگزاری این سمینار، افزود: از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی ارائه نکات پر اهمیتی است که یک بینش کلی نسبت به معاملات بازار سرمایه در سهامدار ایجاد می‌کند و قبل از به دام افتادن، وی را از تجربیات گران‌قیمت دیگران آگاه می‌سازد. تجاربی که گاها با پرداخت هزینه گزافی به دست آمده است.

 

سعادتی با اشاره به مواردی که در این دوره‌ها به آن اشاره شد، خاطرنشان کرد: از جمله نکات مهمی که به برخی از آن‌ها اشاره شد می‌توان به اصول مهم و پایه‌ای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه محسوب می‌شوند، اشاره کرد، همچنین در این جلسه ارائه مبسوطی از اهمیت انتخاب برتر از میان صنایع نیز بیان شد.

 

مسئول روابط‌عمومی اتاق بازرگانی استان زنجان، تصریح کرد: بعد از انتخاب برتر از میان صنایع بایستی به سراغ شرکت‌هایی رفت که بازده آن‌ها از میانگین بازده صنعت بالاتر است و فرد هیچ‌گاه نباید سهمی بخرید که در فروش آن دچار مشکل شود؛ چراکه نقد‌شوندگی عامل بسیار مهمی است که هرگز نباید مورد غفلت قرار گیرد. این فاکتور متاثر از پارامترهایی مثل حجم معاملات شرکت، تعداد سهام معامله شده، دفعات معامله، تعداد خریدار و ... است.

 

وی یادآور شد: نقدشوندگی به صورت رتبه‌ای از دیگر مواردی بود که در این سمینار مطرح شد و لازم به ذکر است که رتبه اول به معنای بالاترین میزان نقد شوندگی است و رتبه های ۲ و ۳ و ۴ و ... به ترتیب نقدشوندگی کمتری دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: