• جمعه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-1585-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر:

عید واقعی زمانی است که از عهده مسئولیت‌مان برآییم


امام جمعه ابهر تاکید کرد: هر وقت انسان مسئولیتی داشت و از عهده آن مسئولیت به در آمد و کامیاب شد، عود به مبدأ پیدا کرد و رجوع به اصل خویشتن کرد، عید آن فرا می‌رسد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز عید سعید قربان با بیان اینکه مهم‌ترین نکته‌ای که در اعیاد مطرح است، این است که شما می‌بینید اسلام بر اساس آن حق‌محوری، میلاد هیچ شخصی را عید معرفی نکرده است، افزود: روزی که مثلا پیامبر (ص) چشم به جهان گشوده، روزی که امامی از ائمه به دنیا آمده که در این‌ها یک شخص مطرح است، عید نام‌گذاری نکرده‌اند.

 

وی تصریح کرد: روزی رسما عید است که عده‌ای مامور شوند این ستون دین را نگه دارند. هر وقت انسان مسئولیتی داشت و از عهده آن مسئولیت به در آمد و کامیاب شد عود به مبدأ پیدا کرد و رجوع به اصل خویشتن کرد و آن می‌شود عید و لذا چون در ماه رمضان مردم به برکت گریه‌ها، روزه‌ها و عبادت‌ها پاک شده و به اصل فطرت برگشته‌اند روز فطر را، عید نامیده‌اند.

 

رحیمی به پیام بسیار مهم مقام معظم رهبری اشاره و اظهار کرد: امروز سیاست‌های شرارت‌آمیز آمریکا در این منطقه که مایه جنگ و خونریزی و ویرانی و آوارگی و نیز فقر و عقب‌ماندگی و اختلافات قومی و مذهبی از سویی و سوی دیگر جنایات اسرائیل در لگد کوب کردن جان و مال فلسطینیان مظلوم مسئله ای است که باید همه مسلمانان به آن‌ها حساس باشند و در مورد آن تدبیری بیاندیشند.

 

وی ادامه داد: وظیفه علمای دینی و نخبگان سیاسی و فرهنگی بس سنگین است که مع‌الاسف مورد غفلت واقع شده و علما به جای انفعال در برابر دشمن و عکس‌العمل درست نشان دادن بر طبل اختلاف می‌کوبند و نخبگان مسائل اصلی را رها کرده و به حاشیه پرداختند.

 

رحیمی همچنین به مسئله صبر و استقامت اشاره و اظهار کرد: اگر کسی به مقام خلیل الهی و اولیای الهی رسیده، محصول صبر، استقامت و تهذیب نفس بوده است. عزت و فلاح کیمیایی است که در سایه خودسازی و تربیت روح و تهذیب نفس فراهم می‌آید. کدام سعادت و کدام گوهری است که آسان و ارزان به دست می‌آید. دریادلان صبور، با همتی والا و توانی بزرگ، با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند و از انبوه سختی‌ها نمی‌هراسند و قله‌های شرف و کرامت را با سلاح صبر و اهرم شکیبایی فتح می‌کنند، سلاح‌شان مقاومت و صبر است و با مجهز کردن به این سلاح، موانع را پشت سر می‌گذراند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: