• شنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1586-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

شتاب‌دهنده‌ها؛ فرصتی برای شناسایی ظرفیت‌های مغفول فرهنگی


مدیر شتابدهنده «ابر زنده» از شتاب‌دهنده‌ها به‌عنوان عاملی برای شناسایی ظرفیت‌های مغفول فرهنگی در کشور یاد کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیرحسین اسدی در حاشیه آیین گشایش اولین مرکز شتاب‌دهی فرهنگی دیجیتال کشور در زنجان، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حرکت هوشمندانه و با برنامه باعث می‌شود که بیش از حد تصور در این حوزه گام‌های بلندی در راستای ایجاد اشتغال برداشت، افزود: دلیل اصلی راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌ها، شناسایی ظرفیت‌های مغفول فرهنگی در کشور است.

 

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های بالای صنعت گردشگری و صنایع‌دستی کشور، تجارب بین‌المللی و داخلی حوزه استارت‌آپ، عدم وابستگی تیم‌ها و شرکت‌ها به بودجه دولتی و ... به‌عنوان مزیت‌های این حوزه یاد کرد، ادامه داد: چشم‌انداز و ماموریتی که برای شتاب‌دهنده فرهنگی دیجیتال زنجان ترسیم شده این است که بتوان تا سال 1400 برترین شتاب‌دهنده فرهنگی در منطقه خاورمیانه شود.

 

اسدی با یادآوری اینکه کمک به توسعه زیست‌بوم کارآفرینی نیز جزو چشم‌اندازهای ترسیم شده برای شتاب‌دهنده فرهنگی دیجیتال زنجان است، تصریح کرد: از اهداف این شتاب‌دهنده نیز می‌توان به پیاده‌سازی زیست‌بوم پویا، توسعه فرهنگی منطقه از طریق همکاری‌های نوآور، ارزآوری از طریق صادرات محصولات فرهنگی دیجیتال و نیز افزایش دسترسی به خدمات فرهنگی به‌ویژه خدمات فرهنگی بومی اشاره کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: پایان امسال 10 شرکت دانش‌بنیان فرهنگی دیجیتال در استان زنجان تشکیل شود که حداقل پنج شرکت در سطح کشوری و یک شرکت نیز در سطح بین‌المللی کار کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: