• یکشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-2987-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان:

اولویت امروز جشنواره آش، ماندگاری گردشگر است


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: اولویت امروز جشنواره ملی آش، ماندگاری گردشگر است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یحیی رحمتی در حاشیه آیین گشایش اولین مرکز شتاب‌دهنده فرهنگی دیجیتال کشور در زنجان، در جمع خبرنگاران ایسنا و مهر با اشاره به اینکه آمارها حاکی از افزایش تعداد بازدیدکنندگان از دوازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان دارد، افزود: این در حالی است که ما بیشتر به دنبال افزایش میزان بازدیدکنندگان نیستیم، بلکه به دنبال ماندگاری بازدیدکنندگان و استفاده بهینه گردشگران ورودی هستیم.

 

وی با یادآوری اینکه پارسال بازدیدکنندگان به صورت متفرقه در این جشنواره حضور می‌یافتند که این مهم امسال به گردشگی گروهی در قالب اولین قطار گردشگری که به یک مقصد گردشگری در حال حرکت است، تبدیل شد، ادامه داد: گردشگری گروهی یک مزیت بزرگ برای استان محسوب می‌شود که به واسطه این جشنواره محقق شده است. در واقع از یک مبداء توزیع سفر به نام تهران به مقصد گردشگری به نام جشنواره ملی آش ایرانی حرکت می‌کند.

 

این مسئول در ادامه از افزایش مشارکت استان‌ها در جشنواره دوازدهم خبر داد و گفت: خوشبختانه استان‌ها استقبال خوبی از این جشنواره در زمینه آش و صنایع‌دستی داشتند، به همین خاطر ناچار شدیم خیلی از متقاضیان را برای گرفتن غرفه و محلی برای پخت آش به لحاظ محدودیت‌های فضایی که داشتیم، پذیرش نکنیم که این نشان می‌دهد جشنواره توانسته است خود را به‌عنوان یک جشنواره اقتصادی مطرح کند. در دنیا استانداردهایی برای جشنواره‌ها داریم که اگر برگزاری آن به عدد دو رقمی برسد، باید جشنواره قوی باشد.

 

رحمتی تصریح کرد: حضور بالاترین مقام حوزه گردشگری کشور برای افتتاح جشنواره، نشان از این دارد که این جشنواره توانسته خود را به مخاطبانش تحمیل کند، گفت: به همین خاطر آینده خوبی را برای جشنواره ترسیم متصور هستیم، آینده‌ای که می‌تواند در برگزاری کوتاه مدت خود در اقتصاد استان به صورت بلند مدت تاثیر بگذارد که لازمه آن حضور قوی بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های این بخش است. حتی می‌توان در طول سال از این جشنواره از حوزه دیجیتال گرفته تا فضاها و امکاناتی که برای فروش بوده است، بهره‌برداری کرد.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه احساس می‌کنیم جشنواره ملی آش ایرانی به سن بلوغ خود نزدیک می‌شود، خاطرنشان کرد: سال‌های آینده سعی می‌کنیم بر روی تور اپراتورها کار کنیم، تاکید سازمان و ما نیز بر روی تورهای ورودی است. اگر می‌خواهیم در حوزه اقتصادی ثمربخش باشیم حتما باید در مورد ورود تورهای خارجی کار کنیم، لذا از سال آینده بلافاصله بعد از جشنواره، استارت نحوه بهره جستن از تورهای ورودی برای جشنواره را خواهیم زد که سال آینده را باید سال ورود تورهای خارجی به قصد جشنواره آش بدانیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: